Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини / ukrnet / ya > День народження патрульної поліції: Чим живе УПП в Закарпатській області та що змінилося за три роки

День народження патрульної поліції: Чим живе УПП в Закарпатській області та що змінилося за три роки


4-07-2018, 21:16
День народження патрульної поліції: Чим живе УПП в Закарпатській області та що змінилося за три роки

З нагоди Дня Національної поліції та Дня народження патрульної поліції, що відзначаємо 4 липня, в Ужгороді на площі Народній відбулося тематичні святкування. Усіх охочих ввели в екскурс професійних особливостей роботи поліцейських, дітей покатали на службових автомобілях, продемонстрували обладнання та спецзасоби. І все задля мети - поліція ближче до народу.

Чи справді вдалося за ці три роки стати ближчими до громадськості та як працюється патрульним поліцейським в нашій області? А ще про найпоширеніші правопорушення, ситуацію на дорогах, велопатруль і не тільки "Закарпатський кореспондент" поцікавився у начальника обласного УПП Юрія Марценишина.

– Повноваження патрульної поліції тепер охоплюють увесь край. Чи вдалося налагодити систему патрулювання по всій території Закарпаття? Які були труднощі?

День народження патрульної поліції: Чим живе УПП в Закарпатській області та що змінилося за три роки– Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві стало Управлінням патрульної поліції в Закарпатській області фактично наприкінці 2017 року. З того часу до нашої території обслуговування перейшли частини двох автошляхів Н-09 (від 0 км до м. Хуст), М-24(від м. Мукачево до КПП «Лужанка») та дорожня станція «Велика Копаня». Значних труднощів не виникало, були певні робочі моменти, з якими патрульні успішно справляються.

– Нестача кадрів і поява нових вакантних місць передували безстроковому набору до лав Управління патрульної поліції в Закарпатській області. Який штат УПП зараз? Чи активніше люди зголошуються спробувати себе у ролі патрульних?

– Наразі штат патрульних Закарпаття налічує 328 осіб: це й офісні працівники й ті, хто у декретних відпустках тощо. Поки маємо некомплект 55 осіб, і зараз триває набір. Єдине нововведення – максимальний вік потенційних наших співробітників тепер становить не 35 років, а 40. З початку року до нас приєдналося понад два десятки новеньких, перед тим вони чотири місяці проходили первинну професійну підготовку. Останніми у наші лави приєдналися шестеро випускників новоствореної Академії патрульної поліції, що у м. Києві. Таким чином, УПП в Закарпатській області має батальйон, до складу якого входять чотири роти та рота тактично-оперативного реагування (ТОР). Саме вони й виходять цілодобово на вулиці міст служити та захищати.

– Часто в ЗМІ зринають новини про чергові ДТП. Які дорожньо-транспортні пригоди переважають?

– Упродовж січня-травня 2018 року на нашій території обслуговування зареєстровано 491 автопригода, з них 94 з потерпілими. Найпоширенішими є зіткнення транспортних засобів, часто через недотримання безпечної дистанції між автомобілями. Щодо наїзду на пішохода або велосипедиста, то таких автопригод у період із січня до травня цього року трапилося 74, що становить 7,6% від загальної кількості.

– А яких правопорушень на Закарпатті найбільше?

– Якщо говорити саме про компетенцію патрульних, то йдеться про адміністративні правопорушення. Щодо ситуації на дорогах, а саме щодо водіїв, то варто почати з того, що одиниці з них дбають про власну безпеку – їздять пристебнутими. Частими є випадки кермування без страхових полісів, порушення вимог дорожніх знаків, дорожньої розмітки тощо. Таким чином, упродовж останніх шести місяців патрульні поліцейські склали 27 307 протоколів (7 540 за керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) та винесли 134 358 постанов (18 482 за керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, поліса (договору) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів).

День народження патрульної поліції: Чим живе УПП в Закарпатській області та що змінилося за три роки


– Одна з новинок у вашій роботі – велопатруль. Торік були закуплені спеціально обладнані велосипеди для поліцейських. У яких частинах міста можна побачити патрульних «на двох колесах»? Бо зустріти їх, кажуть містяни, – таки рідкість.


– Якщо є можливість, то наші велопатрульні працюють у паркових та піших зонах. Такого роду патрулювання практикуємо в основному влітку у вихідні та святкові дні, а також під час забезпечення публічної безпеки й порядку під час масових заходів, що відбуваються на нашій території обслуговування. Велопатрульні постійно беруть участь у різноманітних велозабігах, що відбуваються на території Закарпаття. За новими знаннями нещодавно наші працівники їздили до Києва, де велопатрульних навчали канадські колеги. Сам спосіб патрулювання є справді ефективним, оскільки можна відпрацьовувати ті ділянки, де не потрапить службове авто й набагато швидше ніж це робилося б пішки. Певно, єдиним мінусом є доставлення правопорушника. У таких випадках патрульні звертаються до колег, котрі патрулюють на автомобілях.

– Також ужгородців цікавить, чому не так часто відбувається патрулювання в історичному центрі міста (Корзо, Корятовича тощо). Адже центральні частини, наприклад, закордонних міст постійно перебувають під наглядом поліції.

– Не можна погодитися з тим, що патрулювання у центральних частинах міст не здійснюється, при нагоді кожен екіпаж постійно відпрацьовує свій квадрат. Можливо, це відбувається не так часто, як хотілося б, але виключно через значну кількість викликів. В Ужгороді практично постійно патрульні зайняті опрацюванням викликів. Ми готові завжди прийти на допомогу, і люди це розуміють, тому досить часто викликають патруль із приводу питань, які навіть не входять до нашої компетенції. Але ми не маємо права не опрацювати звернення.

– Торік із нагоди другої річниці УПП ми говорили про реалізовані проекти. Яка цьогорічна робота управління в цьому напрямку?

Читайте також: Два роки на службі: патрульна поліція Закарпаття – про проблеми та напрацювання (ФОТО)

– Важко виділити щось одне, оскільки ми постійно працюємо над собою, намагаємося адосконалюватися. Звичайно, деякі проекти нам важко реалізовувати через відсутність фінансування. Оскільки ми державна, а не приватна структура, то, на превеликий жаль, не все від нас залежить. Робимо акцент на міжнародну співпрацю, на те, щоб налагодити тісні міжнародні відносини. Уже відправляли на довгострокові стажування наших патрульних у Чехію та Словаччину. На досягнутому не зупинятимемося.

– Наостанок окресліть основні зміни, які простежуєте за три роки існування патрульної поліції. Над чим, на вашу думку, варто попрацювати?

– Ми виросли у професійному плані, змужніли, розширили території обслуговування, налагодили чітку співпрацю з різноманітними громадськими організаціями, іншими органами державної влади, здобули певний авторитет. Вважаю, що ми підтвердили основні принципи, закладені на початку – відкритість, прозорість та інше. Крім того, відійшли від старої системи, системи показників, оскільки жодні статистичні дані не оцінять нас так, як суспільство. Тому основним критерієм роботи є довіра населення. Щодо доопрацювань, то хотілося б покращити матеріально-технічне забезпечення, стати у цьому плані більш осучасненими. Принагідно дякуємо всім за довіру й запевняємо, що ваша безпека – основний пріоритет у нашій роботі.

Юлія МЕДЮХ

Вернуться назад