Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Судоми м’язів: звідки беруться і що з ними робити

Судоми м’язів: звідки беруться і що з ними робити


9-06-2018, 12:23 Судоми м’язів: звідки беруться і що з ними робитиСудома – це раптове і найчастіше мимовільне скорочення однієї або декількох м’язів, яке може навіть привести до зупинки дихання.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Lifehacker.

Найчастіше від судом страждають ноги: зводить м’язи задньої частини ікри, а також передній і задній поверхні стегна. Але є ризик і судоми м’язів рук, зап’ясть, черевної стінки, плечового пояса.

Медики найчастіше вважають це явище болючим, але нешкідливим, але деякі сполучення симптомів вимагають термінового візиту до лікаря.

Вчені до кінця не знають, звідки береться м’язовий спазм, але є кілька доведених джерел.

1. М’язове перенапруження – зайве енергійний підхід до снарядів в спортзалі викликає розтягування і інші мікротравми, які в процесі загоєння можуть супроводжуватися м’язовими судомами.

2. Порушення кровообігу – наприклад, через постійне фіксованого і неприродного положення. Таке буває після довгого проводження з мишкою в руці, через незручного взуття або незручного становища для сну, коли затікають кінцівки.

3. Перегрів і / або зневоднення – від спеки, фізичного навантаження, інфекції або іншого. Разом з виділяється потім організм втрачає не тільки вологу, але і електроліти, необхідні для коректної передачі нервових імпульсів. М’язи реагують на це в тому числі судомами.

4. Мінеральне виснаження – недолік калію, кальцію або магнію може заважати м’язам розслаблятися. А це призводить до судом.

5. Нервове перенапруження або неврологічні розлади – через них м’язам часто складно розслабитися.

6. Вагітність – судоми в ногах знайомі багатьом майбутнім мамам. Причини цього медикам все так же не зовсім ясні.

7. Деякі захворювання і прийом певних ліків – наприклад, при діабеті, проблемах з нирками, порушення роботи щитовидної залози.

Щоб позбутися від судоми спробуй розтягнути постраждалу м’яз, зробіть легкий масаж, використовуйте холодний або гарячий компреси, мріміте знеболююче.

М’язовий спазм може бути симптомом серйозної хвороби, тому якщо судоми у вас відбуваються часто, або вони дуже болючі, супроводжуються набряком, поєднуються з високою температурою і головним болем або викликають різку м’язову слабкість – терміново звертайтеся до лікаря.
Вернуться назад