Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Як рятуватися від полінозу: поради закарпатської лікарки

Як рятуватися від полінозу: поради закарпатської лікарки


17-04-2018, 12:12
Як рятуватися від полінозу: поради закарпатської лікарки
На Закарпатті стартував сезон цвітіння різних рослин. Зокрема, мешканці Ужгорода та Мукачева не можуть натішитися квіту прекрасних сакур, вишень, яблунь та інших не менш привабливих рослин. Чарівні дерева і справді тішать око містян та туристів, однак людям, які страждають на поліноз чи сезонну алергію, квітучі дерева приносять чимало незручностей.

Відомо, що поліноз — це алергічне захворювання слизових оболонок носа і ока, яке викликає пилок рослин, спори грибів. Захворювання проявляється різними симптомами, зокрема алергічним ринітом, кон'юнктивітом, бронхіальною астмою та ураженням інших систем переважно в осіб з генетичною схильністю до виникнення алергічних хвороб.

В народі кажуть, що алергія минає тоді, коли відцвітають рослини, бо знаємо, що вилікувати алергію - неможливо. Однак медики запевняють, що боротися із полінозом потрібно, адже завдяки сучасним препаратам симптоми полінозу можливо успішно усунути.

"Чимало людей навіть не звертаються до лікаря, коли відчувають перші симптоми алергії. Вони думають, що це само пройде. Однак я не раджу пацієнтам так поводитися, бо така поведінка може призвести до певних післяалергічних ускладнень. Сезонну алергію не можна вилікувати, однак її можна і потрібно контролювати. Існує чимала кількість препаратів сучасного покоління завдяки яким вдається полегшити усі симптоми у людини, яка страждає на поліноз. Але варто пам`ятати, що усі ліки повинен виписувати вам лікар, не варто займатися самолікуванням, адже це також може призвести до негативних наслідків. Кожен антигістамінний препарат має свій спектр дії, а через неправильне лікування поліноз взагалі може перейти у гострий стан", - каже сімейний лікар Єва Попович.

Крім призначеного лікарем лікування варто також вмивати обличчя водою після приходу з прогулянки та при можливості не виходити на вулицю до 11-ої години ранку у період буйного цвітіння рослин.

Нерідко люди плутають сезонну алергію із звичайною застудою. Симптоми і справді схожі: нежить, набряк очей, кашель, але при полінозі майже ніколи не підіймається температура тіла. Також у приміщенні симптоми алергії можуть на якийсь час проходити. Тому якщо ви запідозрили, що маєте щось схоже на сезонну алергію - не зволікайте, а звертайтеся за допомогою до фахівців.

Закарпатський Кореспондент

Вернуться назад