Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > На Закарпатті вирішили, що робити із підприємством на якому загинув чоловік

На Закарпатті вирішили, що робити із підприємством на якому загинув чоловік


6-04-2018, 20:00
На Закарпатті вирішили, що робити із підприємством на якому загинув чоловік
Спеціальна комісія Управління Держпраці у Закарпатській області завершила розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався наприкінці цьогорічного лютого на «Заводі Стеатит» із 53-річним жителем села Раково Перечинського району.

Судячи з матеріалів розслідування, потерпілий був досвідченим працівником. За його плечами – 35 років трудового стажу, близько чотирьох з них працював травильником на ТОВ «Завод Стеатит». Робота, яку він виконував, вимагала максимальної обережності. Але того злощасного дня, всупереч усім вимогам нормативно-правових документів, чоловік дозволив собі, виходячи у нічну зміну, перехилити не одну чарку спиртного. Саме алкогольне сп’яніння не дозволило йому втримати рівновагу у потрібний момент. З пояснень самого потерпілого, він хотів усунути неполадку в гаковій підвісці електротельфера, що знаходилася над ванною із содовим розчином. У якийсь момент перечепився і впав у ванну. Температура содового розчину становила 73 градуси за Цельсієм, а концентрація речовини – 0,6 %. Як з’ясувалося пізніше, огорожа до ванни тут майже завжди була відчинена.

Самотужки вибравшись із смертельної «купелі», сельчанин намагався покликати на допомогу, та нікого поблизу не виявилося. Тоді він ледве дістався до сусіднього приміщення, де присів на порожні мішки. Там його невдовзі й знайшли працівники цеху. У районній лікарні чоловікові надали первинний комплекс медичної допомоги, після чого його госпіталізували в обласну клінічну лікарню ім.А.Новака. Через десять днів сельчанин помер.

За висновком комісії, основними причинами, які призвели до трагедії на виробництві, були: 1) алкогольне сп’яніння потерпілого; 2) невиконання працівником вимог інструкції з охорони праці; 3) невиконання посадових обов’язків; 4) недостатній контроль за додержанням законодавства з охорони праці.

Для усунення причин нещасного випадку та запобігання виникненню подібних трагедій у майбутньому були розроблені відповідні заходи.

– Прикро, що на багатьох підприємствах про заходи безпеки та про вимоги з охорони праці чомусь згадують лише під час проведення перевірок або коли стаються нещасні випадки, – зауважує начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Закарпатській області Віталій Ляхович. – Але ж безпека праці, як засвідчує світова практика, є гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва, а відсутність нещасних випадків позитивно впливає на професійну активність працівників та на моральний клімат в колективі загалом.

Джерело: Управління Держпраці у Закарпатській області
Вернуться назад