Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися

В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися


3-04-2018, 17:38
В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися
Завтра в Україні набере чинності Закон "Про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин". Про це повідомляє "Укрінформ".

Цей закон визначає правові та організаційні засади державного контролю, який здійснюється для перевірки дотримання операторами ринку продовольчого законодавства, перевірки кормів, здоров'я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження при ввезенні (пересиланні) таких побічних продуктів на митну територію України.

Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження акта перевірки. Підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Інспектори Держпродспоживслужби будуть перевіряти згідно з актом перевірки. Цей документ буде публічним, а також матиме вичерпну кількість питань для перевірки.

В свою чергу, недотримання нового закону буде жорстко санкціонуватися. Отже, сума штрафу для юридичних осіб може сягати 70 тис. грн – залежно від скоєного правопорушення.

У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.

Законом встановлено відповідальність за правопорушення у сфері безпеки харчових продуктів. Наприклад, порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та / або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя і / або здоров'я людини або тварини, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі шести мінімальних заробітних плат.
Вернуться назад