Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини > Вербна неділя-2018: прикмети і повір'я свята

Вербна неділя-2018: прикмети і повір'я свята


1-04-2018, 10:07
Вербна неділя-2018: прикмети і повір'я свята
1 квітня 2018 року Православна церква відзначає Вхід Господній у Єрусалим. В народі це свято називають "Вербна неділя". Оскільки цей день є одним з дванадцяти найважливіших свят року, для нього існує багато традицій і прикмет, які прийшли до нас від предків.

Суть свята відображається у його назві. У цей день Ісус Христос з'явився в Єрусалимі. Його зустрічали як Месію, адже він зміг воскресити померлого Лазаря і здійснив численні чудеса. Ісуса зустрічали криками і вихваляли, а також змахували пальмовими гілками. У нашій країні це свято називають Вербною неділею тому, що пальмові гілки, якими змахували при зустрічі Ісуса, замінили гілочками верби.

В церкві під час святкового Богослужіння освячували вербні гілочки, які в руках тримали парафіяни. Цими гілками люди торкалися своїх близьких, бажаючи їм здоров'я. Також ці гілочки ставили біля хворих, прикладали до хворих місць. Вірили, що освячені у свято вербні гілки мають особливу силу.

Наші пращури у Вербну неділю садили квітку або ж пересаджували кімнатні рослини. Вважалося, що такий звичай допоможе збільшити достаток. За квіткою намагалися доглядати і оберігати її, а якщо вона зів'яла – це обіцяє фінансові втрати.

Гілки, які освячували у Вербну неділю, було прийнято встромляти в землю на початку посівного сезону, щоб урожай був багатим і його не здолали шкідники.

Домашню птицю в цей день не випускали на вулицю, оскільки вірили, що відьми і різна нечисть можуть їй нашкодити.

Якщо на Вербну неділю йде дощ, варто чекати хорошого врожаю. А якщо у цей день суха погода, це може обіцяти неврожай.

Коли на небі хмари у Вербну неділю і похмуро, але дощ не йде, урожай буде середнім.
Вернуться назад