Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > 10 типових помилок туристів, які заважають зробити подорож комфортнішою та цікавішою

10 типових помилок туристів, які заважають зробити подорож комфортнішою та цікавішою


22-02-2018, 19:21 Варто користуватись онлайн-замовленням квитків та бронюванням житла, щоб уникнути неприємних сюрпризів під час подорожі.
10 типових помилок туристів, які заважають зробити подорож комфортнішою та цікавішою

На якість відпочинку та емоції впливають фактори, які інколи не продумуєш наперед. Так, у популярному місці можуть виявитись безкінечні черги які зіпсують настрій чи надлишок речей завадить насолодитись прогулянкою біля цікавих пам’яток. Тому ТСН.Туризм підготував добірку типових помилок, яких припускаються  туристи.

1. Селитись на околиці міста через економію грошей

Вартість оренди житла на окраїні, звісно, буде дешевшою, але занедбані райони околиць можуть зіпсувати все враження від подорожі. Крім того, якщо плануєте відпочивати в Європі, то оплата проїзду в громадському транспорті може звести нанівець всю економію.

Найкраще обирати житло за 15-30 хвилин ходи від центру. Так, вдасться знайти "золоту середину" між витраченими коштами, часом й отриманими враженнями.

Якщо жити неподалік від місць, де ви плануєте проводити час, завжди можна зайти до свого номера, щоб переодягнутись, взяти необхідні речі чи залишити непотрібні.

2. Платити за те, що можна отримати безкоштовно


Є ціла низка сервісів, які дозволяють подорожувати Європою та світом, економлячи на житлі, екскурсіях та відвідинах музеїв.

Один з найпопулярніших для бронювання безкоштовного житла - "КаучСерфінґ". Завдяки ньому можна знайти житло у більше ніж 200 країнах світу. Варіант ідеально підійде для охочих недорого подорожувати, ближче познайомитись з культурою регіону та знайти нових друзів.

Під час мандрівки можна зекономити на відвідуванні музеїв, адже у більшості з них є дні відкритих дверей. Про них можна довідатись у Інтернеті. А безкоштовні екскурсії інколи проводять місцеві, які хочуть ближче познайомити туристів із колоритом їхнього міста. При цьому варто бути готовим, що у разі безкоштовного входу до культурного закладу там буде більше відвідувачів ніж зазвичай.

3. Приділяти мало уваги відгукам

Читати відгуки про ресторани, готелі та історико-культурні локації майже так само важливо, як і переглядати загальну інформацію на сайтах. Так, можна не лише прочитати відгуки відвідувачів, оглянути реальні фото, а й убезпечити себе від зіпсованого вечора чи цілого відпочинку.

4. Брати багато речей

Не намагайтесь взяти з собою весь гардероб, віддайте перевагу тим речам, які гармонійно поєднуються між собою. Беріть лише той одяг, який, напевно, будете одягати, бо в результаті "заб’єте" сумку речами, які привезете додому не одягнувши жодного разу.

5. Брати лише готівку чи кредитку

Здебільшого це стосується подорожей за кордон. Важливо мати при собі не просто готівку, а саме дрібні гроші. Якщо ви вирішите щось купити, скажімо, в Єгипті, Туреччині чи Ізраїлі за долари, то може виявитись, що у продавця немає решти. Зазвичай, це може бути просто прийом, щоб набити ціну, або дати за долар якусь непотрібну дрібницю.

Крім того, подорожуючи за кордон варто мати картки кількох банків. На той випадок, якщо одну з них заблокують з якихось причин.

6. Боятись звернутись до незнайомців

Під час прогулянки не варто боятись уточнити дорогу в місцевих жителів, адже це може зберегти ваш час та нерви. Крім того, це унікальна можливість поговорити з людьми, з якими ви ніколи можете не зустрітись за звичайних обставин.

При цьому, варто бути обачними з незнайомцями, які надто нав’язливо пропонують свою допомогу.

7. Намагатись оглянути все

Варто розумно розподілити свій час. Так, якщо обране місто не вдається повністю оглянути за один день, визначте найбільш цікаві локації або місця, де зосереджено найбільше пам’яток. В такий спосіб, імовірно, вийде оглянути менше зате детальніше, при цьому гідно оцінивши кожну обрану цікавинку.

8. Їхати у пік сезону

Непрохідний натовп туристів може зіпсувати настрій навіть у омріяних місцях. Крім того, у міжсезоння житло буде дешевшим. Загалом, це дозволить зекономити не тільки гроші й нерви, а й час.

9. Не купувати квитки онлайн

Щоб потрапити до всесвітньовідомих місць, часто потрібно вистояти безкінечні черги. Рішенням може стати придбання квитків онлайн. Така послуга доступна у низці популярних європейських культурних пам’яткок.

10. Витрачати кошти на непотрібні сувеніри

Замість того, щоб привозити безліч статуеток, ваз та інших речей для збору пилу ліпше витратьте ці кошти на цікаву екскурсію чи відвідайте якесь незвичане місце, що закарбується в пам’яті на довгі роки.
Вернуться назад