Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Євробачення-2018: чим дивуватимуть учасники першого півфіналу Нацвідбору

Євробачення-2018: чим дивуватимуть учасники першого півфіналу Нацвідбору


10-02-2018, 19:22
Євробачення-2018: чим дивуватимуть учасники першого півфіналу Нацвідбору
Сьогодні, 10 лютого, пройде перший півфінал Національного відбору на Євробачення-2018. У прямому ефірі на телеканалах СТБ і UA: ПЕРШИЙ глядачі побачать першу дев'ятку учасників, які поборються за право представляти Україну в Лісабоні: СONSTANTINE, Сергій Бабкін, LAUD, група KAZKA, The ВЙО, KOZAK SYSTEM, VILNA, PUR:PUR і The Erised.

За результатами балів від суддів і глядачів до фіналу Нацвідбору пройдуть по троє учасників з кожного півфіналу. Члени журі Національного відбору-2018: Джамала, Андрій Данилко та Євген Філатов (The Maneken). Ведучий: Сергій Притула.

Учасники першого півфіналу розповіли про конкурсні пісні і чому, вирішили брати участь у відборі на Євробачення-2018.

СONSTANTINE

Костянтин Дмитрієв – в минулому фіналіст "Голосу країни". По закінченню 6 сезону він запустив сольну кар'єру і почав співпрацю з лейблом Masterskaya. Навесні минулого року Constantine представив дебютний альбом "Один" та сингл "Небо-Ліміт". Поточний рік почав з спільного треку з групою Quest Pistols.

Про пісню
"Пісня про рідне місто. Про Київ, в якому відбулося багато важливих для мене подій. В тому числі і любов на відстані. Було побачення, прекрасно проведений час разом, а потім ця дівчина полетіла в іншу країну, дуже далеко і досить надовго, місто стало мені нагадувати про неї".


Чому вирішив брати участь у Нацвідборі
"Спонтанне рішення команди, ми не планували. Але було багато демок, які ми підняли з архівів, послухали ту, що стала "Мiсто", вирішили дати їй шанс на життя, та й якось зі словами все склалося. У цей же період почали співпрацю з Майстерні група Dao Park, мені дуже сподобалися їхні тексти українською та ми звернулися до солістки – Уляни Кушик за допомогою. Ось так вирішилася мова пісні".

Сергій Бабкін

Сергій Бабкін представить свою нову авторську пісню "Крізь твої очі" на Національному відборі. Таке рішення Сергій прийняв на прохання шанувальників його творчості, а також тому, що щиро хоче представляти і популяризувати за межами нашої країни саме українську, наймелодійнішу, мову.

Його композиція про любов до сім'ї, батьків і рідної країни, про сильні почуття, знайомі сильним чоловікам. І донести все це він зобов'язаний рідною, українською мовою. Бабкін поділився емоціями, які викликає у нього нова композиція: "У мене, по відчуттях, ця пісня асоціюється з цифрою 3. У кожного чоловіка в житті є три головні жінки – це мама, дружина і дочка. Мій посил був до них. Адже кожна з них колись була дочкою, і колись буде матір'ю. А я як чоловік дякую кожній з них за своє життя і за ту, яку вони ще принесуть в цей світ", – сказав Бабкін.

Також Сергій Бабкін розповів історію створення треку: "Початок пісні було покладено на одному з моїх саунд-чеків, які можуть проходити в творчому пошуку годинами, а іноді й тижнями. Наш музикант Юхим грав мелодію, я її підхопив і записав на диктофон. Потім пішов погуляти по Львову, і слова самі стали приходити до мене звідкись. Так і накидав текст: "Я знаю, я вірю, я бачу...". Вважаю, що цю пісню про сильні почуття створили чотири сильних чоловіки: Юхим Чупакін, Антон Малишев, Євген Філатов і я", – говорить артист.

Бабкін зізнався, що виступ Jamala і Сальвадора Собрала показав, що конкурс "Євробачення" може бути зовсім іншим. Він може передавати справжні емоції, підкреслювати цінності і нести правильний посил: "Тоді зрозумів – настав час показати світу "Крізь твої очі".


LAUD

LAUD – це творчий псевдонім українського співака і композитора Влада Каращука, під яким він почав виступати з весни 2017-го, після підписання контракту з продюсером Джамали Ігорем Тарнопольським і лейблом Enjoy Records. Влад – випускник шостого сезону шоу "Голос країни". Офіційним стартом проекту LAUD прийнято вважати його дебют 12 травня на сцені київського Палацу Спорту в якості розігріву на сольному концерті співачки Джамали, під час якого він представив три нові авторські пісні.

Про пісню
"Пісня називається "Waiting". Розповідати про що пісня, заняття невдячне, на мій погляд. Завжди є спокуса повністю переказати текст. Якщо коротко – вона про недосконалість цього світу. Але щоб з нами не відбувалося, ми повинні знайти свій шлях, свій спосіб жити і не тужити".


Чому вирішив приймати участь в Нацвідборі
"Для мене, як і для будь-якого іншого учасника, це можливість показати свою творчість українському глядачеві, можливість вийти на велику сцену, і згодом, представити свою країну на найбільшому міжнародному конкурсі".

Гурт KAZKA

KAZKA – музичний гурт з Києва, який грає в стилі experimental pop з елементами електро-фольку. Всі пісні група виконує виключно українською мовою. Група заснована в 2017 році Олександрою Зарицькою і Микитою Будашем. Продюсуванням і менеджментом групи займається Юрій Нікітін і компанія mamamusic.

Про що пісня
"Пісня "Дива" – це історія про дівчину, любов якої – справжнє святкове диво." Дива "- це історія не тільки про дівчину, але і про кожного з нас. Ми хочемо своїм прикладом показати, що кожен унікальна особистість, і що кожен заслуговує дива. Чудеса – реальні, слід тільки вірити в них".


Чому вирішили брати участь в Нацвідборі
"У нас не було планів спеціально написати пісню для Нацвідбору. Але сталося так, що реліз нашого другого синглу "Дива" збігся з прийомом заявок на конкурс. І ми вирішили спробувати свої сили. Ми просто прислали свою пісню, і сталося диво – вона пройшла в Нацвідбір. Нацвідбір – це шанс показати людям своїм прикладом, що чудеса трапляються!".


THE ВЙО


Група "The ВЙО" утворилася в місті Кобеляки, Полтавської області. Основу команди склали гітарист Сергій Підкаура і вокаліст Мирослав Кувалдін. У 1995 році "The Вйо" стали лауреатом фестивалю "Червона рута" з піснею "Ґанджа".

Пік популярності їх музики припав на 1997 рік під час співпраці з агентством "Територія А" і ротації кліпів у однойменному хіт-параді. Споглядаючи колоритну зовнішність Мирослава, глядачі не могли повірити, що хлопець народився в східній Україні і добре розмовляє українською від народження. У 1998 році виходить перший альбом групи "Вироби з пластмаси". У 2000 році група оголошує про припинення свого існування. Сергій Підкаура, як автор, співпрацює з провідними українськими музикантами (Олександр Пономарьов, Наталя Могилевська). Мирослав Кувалдін розпочинає кар'єру телеведучого на каналі М1. У 2005 році записує сольний альбом "Дзеркало Світу".

Відновити свою концертну діяльність музиканти вирішують 2008 року, про що було оголошено на фестивалі "Вйо, Кобеляки", організатором якого був Кувалдін. За час свого існування музиканти записали 5 студійних альбомів, останній з яких – "Зелений", вийшов у світ в січні минулого року.

Про пісню
"Пісня виключно про добро і любов. Вона спокійна, і дуже позитивна. Її дуже легко співати великою компанією і грати на гітарі. Її простий приспів практично відразу запам'ятовується і ми впевнені, що після презентації пісні почнеться справжня нга-нга-манія. Щоб дати фору іншим артистам, ми вирішили не презентувати її завчасно, і вперше публічно виконати саме в прямому ефірі 10 лютого. Саме тому ми хочемо залучити своїх шанувальників до створення одного колективного відеокліпу. Для цього треба зняти на відео, як ви співаєте пісню Нга-Нга , Хоча б кілька рядків, і відправити нам в Facebook або на пошту групи. Ми оголосимо про це додатково на своїх ресурсах".

Євробачення-2018: чим дивуватимуть учасники першого півфіналу Нацвідбору

Чому вирішили брати участь в Нацвідборі
"Раніше ми спостерігали за Євробаченням, як за чимось далеким, куди можуть потрапити лише народні або заслужені артисти, причому вони туди не самі потрапляють, а їх призначають. Але останніми роками, завдяки всеукраїнському відбору, ми розуміємо, що Євробачення – це справжній конкурс пісні, участь в якому реально може прийняти кожен, хто відчуває сили і бажання. Відбір на Євробачення став дуже потужним майданчиком, на якому відбувається зустріч музикантів з глядачами, що значно розширює музичний кругозір всієї країни. і, оскільки рішення приймає не тільки журі, а й глядачі, ми впевнені в справедливості рішення і переконані, що гарна, добра пісня має всі шанси на перемогу. Ось власне, виходячи з цього, ми і вирішили взяти участь у відборі в цьому році. Головне завдання, яке The ВЙО хоче виконати на Євробаченні – зняти напруження, а також популяризувати стиль реггі в Україні. Реггі – це музика світла, позитиву, добра і свободи. Виконуючи нашу пісню, ми хочемо, щоб саме цю свободу і відчули всі глядачі. Ми хочемо своїм прикладом показати, що не обов'язково штовхатися ліктями і вигризати перемогу зубами. Відкрите серце і щира посмішка – засоби набагато дієвіші, ніж стиснуті кулаки", – коментують музиканти.

KOZAK SYSTEM

KOZAK SYSTEM – українська рок-група, яка постійно представляє сучасну Україну на європейських і світових музичних фестивалях. За час існування групи артисти відвідали з концертами 18 країн світу, де виступали на одній сцені зі світовими зірками, такими як Prodigy, Sting, Sex Pistols і ін. Група заснована в 2012 році в Києві. Станом на 2017 рік випущено три пластинки: "Шабля" (2012), "Пісні самонаведення" (разом з Тарасом Чубаєм, 2014 року) і "Живи і Люби" (2015). На 30 березня 2018 року запланований реліз четвертого лонгплея. Група складається з п'яти музикантів: Іван Леньо (вокал/акордеон), Олександр Дем'яненко (гітара), Володимир Шерстюк (бас), Сергій Соловій (труба) і Сергій Борисенко (ударні).

Про пісню
Над її створення музикантів надихнув образ українського супергероя – козака Мамая. Це не просто містичний персонаж, наділений всіма чоловічими достоїнствами і оповитий стародавніми легендами. Це і образ сучасного Мамая – такого як IronMan, або Бетмена, нічим не гірше, але набагато більш давнього.

"Ми б хотіли, щоб чоловіки зараз були більш мужніми, більш розумними, мудрими, елегантними, культурними. І саме пісня "Мамай" – про такий образ козака, якого ми собі уявляємо", – говорить вокаліст групи Іван Леньо.

Слова до пісні написав відомий український поет-пісняр Микола Бровченко. Трек буде виконуватися англійською мовою. Адже, на думку музикантів, не лише українці, а й європейці повинні дізнатися більше про неймовірно глибоку українську культуру.


Чому вирішили брати участь в Нацвідборі
"Своїм виступом ми хочемо звернути увагу глядачів на такі речі як подача, енергія, правдивість того, про що грають і співають музиканти і внести свою частку професіоналізму. І можливо, трохи змістити кут зору на Євробачення в українців", – говорить вокаліст групи Іван Леньо.

VILNA

Ірина Василенко – молода виконавиця, поки відома лише по відеоблогу.

Про пісню
FOREST SONG – це свого роду гімн пробудження вільного духу. Ми впевнені, що уява віднесе слухача туди, де він відчує свободу і насолоду від вільного руху, які закладені в кожну ноту пісні. Вона щира. Вона чарівна. Вона зрозуміла без слів. У ній справжня магія життя, не підвладна людині.

Ми хочемо, щоб FOREST SONG нагадала всім, наскільки чарівний і одночасно крихкий наш світ. Кожен з нас за нього відповідає. Потрібно частіше вириватися на свободу за межі міст, цінувати кожну мить життя і людей, що знаходяться поруч.


Чому вирішила брати участь в Нацвідборі
Спочатку ні про яке "Євробачення" ми абсолютно не думали. Ми працювали над кількома піснями, і в їх числі була FOREST SONG. Під час запису вокалу і інструментів, нам ставало все більш зрозуміло, що ми вже працюємо не просто над піснею для альбому або радіо-синглом, в студії народжувалося щось більше – магія.

PUR:PUR

PUR:PUR – українська інді-поп-група з міста Харкова. Група була заснована в лютому 2008 року фотографами Натою Сміріною і Євгеном Жебко. Ната Сміріна крім PUR:PUR була також учасницею російської електронної групи Kooqla, прийшовши в проект на зміну Наті Жижченко, яка пізніше заснувала групу Onuka.


Про пісню
Сингл під назвою "Fire" виконується англійською мовою. Незважаючи на назву пісні, символ вогню в ній використовується не в буквальному сенсі. В "Fire" йдеться про те, що всередині кожного творця, художника, музиканта є палюче тепло, яким він жадає поділитися зі світом, щоб зігріти серця всіх навколо і запалити в них вогонь любові до всього, що нас оточує. На відміну від "We Do Change", пісні, з якою група посіла четверте місце в Національному відборі в 2016 році, "Fire" більш активна, рухлива і впевнена, але, як і "We do change", містить глибокий зміст.

Чому вирішили брати участь в Нацвідборі
Коментуючи причини повернення в Національний відбір, музиканти кажуть: "З'явилася пісня, яка на наш погляд, може дуже добре представити Україну на Євробаченні. Ми вже точно знаємо, що принесемо добро. Нам є що сказати і робимо це ми максимально щиро". "Якщо в минулий раз я сумнівалася, що однією щирістю можна пробивати стіни, то в цьому році я абсолютно в цьому впевнена. Перемогти на конкурсі можна упевненістю в собі і тотальною відкритістю перед слухачем. Тому що, якщо подивитися на всіх фіналістів конкурсу, тобто на все пісні переможців, можна побачити, що у всіх дуже-дуже щирі посили. Євробачення дає можливість в прямому ефірі поспілкуватися з величезною кількістю людей і сказати їм те, що ти ніс в маси весь цей час. Прямий ефір – це більше будь-якого стадіону, це більше, ніж будь-який зал, який ти можеш уявити. І воно дійсно відчувається, ця прямий зв'язок з кожним глядачем. Це велика відповідальність!" – Коментує Ната Сміріна.

The Erised

The Erised – англомовна група, що працює в стилі Futurepop. Перша українська група, історія якої починається з співпраці з британським лейблом Med School, підрозділом Hospital Records. У лютому 2015-го на лейблі виходить стартовий EP групи, "Desire". На платівці 4 треки, серед яких майбутні хіти: "It's Over' і 'Pray". Останній з яких в серпні 2016 року набирає свій перший мільйон прослуховувань на Spotify. У червні того ж 2016-го The Erised вперше представляють себе київській публіці. Під час концерту, окрім матеріалу з EP "Desire", команда презентує свіжі напрацювання і трек 'In My Car', який згодом видається синглом. У 2017 році група припиняє співпрацю з лейблом Med School і стає незалежною. 22 вересня The Erised представляє світу сингл "Let Me Be", а в грудні 2017-го їдуть в тур по США з групою Бумбокс перед цим залишивши своїм слухачам сингл "Run".

Група The Erised не раз переживала кадрові зміни і на сьогоднішній день склад звузився від початкових шести учасників до трьох: Соня Сухорукова, Данило Марін і Олександр Люлякін. Ігор Кириленко покинув групу за кілька днів до оголошення учасників національного відбору Євробачення 2018. Музиканти вважають, що це найкращий склад за всі роки і готові представляти Україну в Португалії з піснею "Heroes".

Про пісню
"Пісня "Heroes" – ода мрії, заради виконання якої людина готова йти на край світу. Кожен з нас герой і зможе все, якщо дуже сильно вірити в себе і мрію. Якщо ви так довго чекали знака, щоб все змінити на краще, то пісня "Heroes" – той самий знак! ".


Чому вирішили брати участь в Нацвідборі
"У бажанні прийняти участь в Євробаченні є кілька причин. Ми дуже б хотіли показати жителям нашої країни свою музику. Так вийшло, що ми на самому початку своєї кар'єри, підписали контракт з Британським лейблом і у нас більше прослуховувань і концертів в Європі та Америці. Настав час голосно заявити про себе в рідній країні. Також, Євробачення для нас – це дуже крутий досвід. Ми, як група, ніколи не брали участі в конкурсах. Ну, і головна причина – ми б дуже хотіли показати всьому світу, що в Україні є якісна, нова музика. Ми добре говоримо міжнародною мовою, ми звучимо не гірше зарубіжних артистів. Ми хлопці з Києва, які хочуть з гордістю представити свою прекрасну країну. Це велика честь!".

Джерело
Вернуться назад