Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > З перших вуст: як надавати першу допомогу при травмі кінцівок?

З перших вуст: як надавати першу допомогу при травмі кінцівок?


24-01-2018, 11:56
З перших вуст: як надавати першу допомогу при травмі кінцівок?
На вулиці мороз та ожеледиця. Чи збільшилася кількість дитячих травм в зв’язку з цим? Про це ми питали дитячого травматолога Вільгельма Овваді.

- Чи збільшилася кількість травм у діток через ховзькі вулиці?
- Може, прозвучить дивно, але – ні. При чому така тенденція спостерігається вже останні кілька років, адже діти стали менше гуляти на вулиці, вони більше сидять вдома за комп’ютерами та різноманітними гаджетами.

- Але травми все ж трапляються?
- Так, звісно. Наприклад, на ковзанці.

- Які травми зустрічаються найчастіше?
- Переломи кінцівок. Дуже часто дітки ламають передпліччя та гомілки. Ці травми зустрічаються при падінні на витягнуту кінцівку, наприклад. Нерідко трапляються й вивихи.

- Чи часто зустрічаються якісь складні випадки, які потрібно оперувати?
- Так. Доволі часто трапляються складні випадки, які потребують операції. Коли, наприклад, не виходить консервативно”вправити” кінцівку.

- Відкриті переломи трапляються часто?
- Рідше, ніж закриті, але трапляються. Я б хотів наголосити спеціально для батьків, що при найменшій потребі з дітьми потрібно звертатися в спеціалізований заклад, де можуть надати невідкладну допомогу.

-Якою повинна бути перша медична допомога при травмі?
- Для початку необхідно мобілізувати кінцівку, тобто зробити так, аби дитина не могла рухати кінцівкою. Для цього може згодитися шматок чогось твердого і бинт.

- Як зрозуміти, що це непросто травмування, а перелом і треба негайно їхати до лікаря?
- Перший показник — біль. Якщо дитина скаржиться на біль, то потрібно їхати до лікарні — травматологічний пункт міської лікарні працює цілодобово. У дитячій хірургії теж завжди є черговий лікар.

Закарпатський кореспондент
Вернуться назад