Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Після спалаху кору українцям загрожує дифтерія: симптоми і профілактика захворювання

Після спалаху кору українцям загрожує дифтерія: симптоми і профілактика захворювання


23-01-2018, 14:17
Після спалаху кору українцям загрожує дифтерія: симптоми і профілактика захворювання
Відомий український педіатр Дмитро Комаровський в ролику на своєму Youtube каналі заявив, що через низьке охоплення вакцинації після спалаху кору українцям загрожує епідемія дифтерії. Українські Новини розкажуть про симптоми дифтерії і як убезпечити себе і своїх близьких від цього захворювання.

Дифтерія є гострим інфекційним захворюванням, яке протікає у вигляді гострого запалення верхніх дихальних шляхів, в 90% випадків - глотки, а також носа, шкіри в місцях її пошкодження, очей або статевих органів.

Бактерія-збудник захворювання виробляє токсин, отруєння яким є великою загрозою. Уражаються при отруєнні переважно серцево-судинна та нервова системи.

Передається захворювання від хворих на дифтерію або від носіїв інфекції повітряно-крапельним шляхом, а також - через предмети побуту. Люди, які хворіють на дифтерію гортані, носа і горла найбільш заразні тому, що видихаючи повітря, вони виділяють збудників захворювання. Контактним шляхом, тобто через руки або предмети побуту, інфекцію можуть поширювати хворі на дифтерію очей і шкіри.

Перші ознаки захворювання можуть з'явитися через 2-10 днів з моменту потрапляння інфекції в організм.

Симптоми

Дифтерія зіва

Перші симптоми: невелике підвищення температури, болючість при ковтанні, почервоніння і набряклість мигдалин, а також формування на них плівкового нальоту, збільшення передніх верхніх шийних лімфатичних вузлів. Перші 2-3 дні захворювання колір плівок білий, а потім набуває жовтувато-сірого або ж просто сірого кольору. Легка форма захворювання у щеплених від дифтерії людей часто через тиждень закінчується одужанням. Другий результат - перехід в більш важку, токсичну форму.

Токсична форма дифтерії зіву

Перебіг хвороби супроводжується високою температурою тіла - 39,5-41°С, сильним головним болем, сонливістю, апатією, блідістю шкіри і сухістю в роті. Крім того, у дітей можливий частий біль у животі і блювота. Також набряк мигдалин поширюється на м'яке і тверде небо, носоглотку, що викликає ускладнення дихання і може призвести до закриття входу в глотку.

Основна ознака токсичної форми дифтерії зіва - набряк підшкірної клітковини в області шиї, грудної клітки, драглистоподібна консистенція шкіри.

Дифтерія носа

Перебіг хвороби супроводжується іноді злегка підвищеною температурою тіла, без інтоксикації. На крилах носа, щоках, лобі і підборідді з'являються ділянки мокнуття, а після - сухі скоринки. Всередині носа утворюються плівчасті нальоти, а з носових ходів можна побачити серозно-гнійні або кров'янисто-гнійні виділення. Якщо хвороба перетікає в токсичну форму, можна спостерігати набряк підшкірної клітковини щік і шиї.

Дифтерія ока

Цей вид дифтерії протікає як кон'юнктивіт, з помірною гіперемією і набряком кон'юнктиви віка, а також невеликою кількістю серозно-гнійного виділення з кон'юнктивального мішка. При плівчастій ​​формі набрякають повіки, а на їх кон'юнктиві з'являються плівки сірувато-білого кольору, що важко знімаються. При токсичній формі спостерігається набряк клітковини навколо очниці.

Дифтерія шкіри

При цьому виді дифтерії спостерігається довготривала відсутність загоєння будь-яких ушкоджень шкіри, гіперемія. Крім того, на шкірі з'являється брудно-сірий наліт. Якщо захворювання перетікає в глибоку форму, на шкірі виникають ураження виразкового і флегмонозного характеру, які призводять до суттєвих руйнувань тканин. Якщо вчасно не приділити чимало часу і уваги лікуванню, хвороба може закінчитися летальним результатом.

Профілактика

Єдиний спосіб профілактики від різних видів дифтерії - вакцинація, яка проводиться інактивованим токсином. У відповідь на введення інактивованого токсину в організмі утворюються антитіла до дифтерійного токсину.

Проводиться вакцинація дітей до одного року в 3, 4 і 6 місяців. Потім ревакцинація проводиться в 18 місяців, 7 і 14 років. Для дорослих необхідна ревакцинація від правця та кору кожні 10 років.

Джерело
Вернуться назад