Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > З перших вуст: чи популярна гомеопатія як метод лікування на Закарпатті та що вона дає

З перших вуст: чи популярна гомеопатія як метод лікування на Закарпатті та що вона дає


10-01-2018, 13:14
З перших вуст: чи популярна гомеопатія як метод лікування на Закарпатті та що вона дає
Гомеопатія як метод лікування існує понад 200 років і отримує все більше визнання у багатьох країнах світу. Що воно таке і чому їй довіряють люди – розмова з лікарем-гомеопатом Тетяною Маркович.

– Розкажіть про метод лікування гомеопатією: він суттєво відрізняється від традиційної медицини?

– Безумовно, медицина єдина. Ми всі займаємося здоров’ям людини, тільки підходи – різні. Гомеопатія – це лікування мікродозами речовин рослинного, мінерального та тваринного походження. Усе, що створено природою і Богом, є у резерві гомеопатів для лікування пацієнтів. Відрізняється ця медицина тим, що в нас є підхід абсолютно інший, ми не лікуємо симптоми хвороби або якийсь окремий орган. Гомеопатичний препарат впливає в цілому на людину, на всі її проблеми одночасно. Ми, приміром, не тільки збиваємо температуру або тиск, ми впливаємо глибоко на причину виникнення цієї патології. Загалом ці препарати працюють дуже ніжно, бо це мікродози речовини.

– Чи безпечно це? Чи не може це викликати якоїсь алергії? Чи воно в таких дозах, що алергії не виникає?

– Розведення дози таке, що в ній немає навіть молекули. Для того, щоб виникла алергічна реакція, має бути бодай одна якась малесенька молекула, якась частинка від речовини, а її там немає практично. Є таке поняття в гомеопатії, як гіперчутливі люди, яким достатньо просто понюхати речовину – і вони вже реагують на неї, і тому ми маємо теж бути дуже обережними. Ми спостерігаємо, як людина реагує на препарат. Якщо щось не так, як ми знаємо, що мало б бути, ми скасовуємо цей препарат, даємо антидот, прибираємо наслідки і починаємо підшуковувати інший препарат для лікування. Це пошукова медицина. Вона не має ніяких протокольних рекомендацій. У кожному окремому випадку ми підбираємо гомеопатичний портрет людини, коли вона приходить на прийом, і відповідно до цих основних штрихів, які складають портрет, ми призначаємо ліки.

– Усі ці препарати та антидоти можна знайти в аптеці чи тільки в лікаря-гомеопата?

– В атеках. У нас в Ужгороді є ліцензовані гомеопатичні аптеки. Ми користуємося лише тими препаратами, які дозволені Міністерством охорони здоров’я.

– Щодо вартості цих ліків: чи доступні вони?

– 27 гривень флакон ліків, до прикладу, коштує у Києві, у нас, звісно, він буде трішки дорожчий. І цього флакону людині вистачить на півроку лікування. Якщо порівняти вартість гомеопатичних ліків із вартістю класичних – це дуже велика різниця.

– Чи складно знайти фахівця на Закарпатті?

– В Україні є закон, який забороняє займатися гомеопатією людям, які не мають вищої медичної освіти. Тобто, кожен лікар-гомеопат – це фахівець, який пройшов повний курс навчання у медичному виші. Також зазвичай гомеопати мають чималий досвід роботи лікаря. Закарпаття – не виняток. У нас майже 30 лікарів-гомеопатів, і всі вони мають вищу медичну освіту, тому потрапити до шарлатана майже неможливо.

Ольга Беца
Вернуться назад