Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Кошти на житло для закарпатців-чорнобильців не виділялися вже 4 роки

Кошти на житло для закарпатців-чорнобильців не виділялися вже 4 роки


14-12-2017, 10:56
Кошти на житло для закарпатців-чорнобильців не виділялися вже 4 роки
Чорнобильці – це категорія громадян, яка є однією з найвразливіших, тож соціальний захист таких осіб є пріоритетним у державі. Сьогодні, 14 грудня, у День вшанування ліквідаторів наслідків катастрофи на ЧАЕС у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся тематичний брифінг.

За словами Михайла Петрішки, т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА, станом на 1 грудня цього року на Закарпатті проживає майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 2115 – учасники ліквідації наслідків, 241 – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір пенсії – 3505,00 гривень), 710 постраждалих дітей.

48% від загальної кількості ліквідаторів уже померло, з них 96 – у 2016 році, 45 – в 1 півріччі 2017 року. Статистика свідчить, що станом на початок 1996 року в області проживало 4100 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

За словами спікерів, основні пільги і компенсації постраждалим громадянам фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, на забезпечення яких передбачено 6,3 млн гривень. Станом на 01.12.2017 року в повному обсязі організовано виплату щомісячних пільг та компенсацій громадянам, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи, у сумі 5,2 млн. гривень.

Михайло Петрішка повідомив, що також станом на 1 грудня цього року оздоровлено 81 громадянина цієї пільгової категорії та профінансовано видатки на загальну суму 419,6 тис. грн.

Закарпатці цієї категорії отримують пільги на комунальні послуги. Також їм відшкодовують кошти за самостійно придбані путівки на санітарно-оздоровче лікування.

За рахунок коштів обласного бюджету протягом поточного року передбачено 1 млн. 200 тис. гривень для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню .

На брифінгу повідомили про позитивні зміни в частині пенсійного забезпечення для ліквідаторів катастрофи, які під час проходження строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Про це заявила Ольга Головацька, заступник начальника управління державних гарантій та надання соціальних послуг, начальник відділу державних гарантій ветеранам війни, учасникам АТО та громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи управління державних гарантій та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

Вона повідомила, що з урахуванням зазначених змін підвідомчими управліннями Пенсійного фонду України Закарпатської області проводиться робота щодо перерахунку пенсій, починаючи з 1 жовтня цього року. Пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб – з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

«Громадянин має звернутися з документами, якщо він пройшов дороговартісне лікування, до голови спілки чорнобильців, після чого робиться в Києві заявка стосовно відшкодування коштів», - зазначили на брифінгу.

Незважаючи на те, що, як повідомили на брифінгу, фінансування на соціальне забезпечення цієї категорії громадян дещо збільшилося, проблемними залишаються чимало питань. Зокрема, відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів 2-ї категорії. Вдови чорнобильців роками добиваються зв’язку смерті своїх покійних чоловіків з наслідками аварії на ЧАЕС для отримання відповідних пільг.

Протягом 3-х років до 2013-го було забезпечено житлом 9 сімей із числа чорнобильців. Проблемою залишається те, що вже 4 роки не виділялися кошти на житло для закарпатців-ліквідаторів наслідків катастрофи та їх родин. Наразі 176 сімей перебувають на обліку – черзі на житло, в тому числі 31 сім’я – інвалідів, зокрема з втратою годувальника. На сьогодні питання залишається відкритим, зазначили на брифінгу.
Закарпатський Кореспондент

Кошти на житло для закарпатців-чорнобильців не виділялися вже 4 роки

Вернуться назад