Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Що читають закарпатські діти?

Що читають закарпатські діти?


29-11-2017, 12:01
Що читають закарпатські діти?
Нерідко від закарпатців можна почути, що книговидання в Україні занепадає. Та й часто люди зауважують, що книги для більшості стали нецікавими, їх майже ніхто не купує. Однак насправді, незважаючи на те, що така думка побутує серед населення, книговидання в Україні розвивається, особливо це стосується дитячих видавництв.

На жаль, в Ужгороді не завжди можна знайти книги сучасних українських видавництв, однак «продвинуті» ужгородці купують книги через Інтернет. Зараз дуже популярними дитячими видавництвами є «Видавництво Старого Лева», «Абабагаламага», «Ранок», «Час Майстрів», «Чорні вівці» та, звісно, й інші.

Ми вирішили розпитати ужгородських матусь про те, чи читають вони своїм діткам, як часто, та й що саме читають.

Ужгородка Мирослава Студеняк розповіла, що читає малюку з 8 місяців, а саме книжки видавництва “Абабагаламага”. «Зараз дитині у нас в пріоритеті різні енциклопедіі про тварин. Книжок з казками різними багато, оскільки обов’язково перед сном має бути казочка», – додає Мирослава.

Мирослава Тимошенко, мама двох діток, розповіла, що читала малюкам майже з народження, проте зараз дітки втратили інтерес до книжок. «Ми читали багато: казки, різні енциклопедії, віршики. Маємо немаленьку бібліотеку дитячих книжок. В свій час ми з чоловіком теж багато читали… Але, на превеликий жаль, любов до читання не закріпилася. Читаємо через “не хочу” і тільки те, що задають в школі. Я просто змушую щодня в обід (коли на вулиці не погуляєш через спеку) трохи читати».

Про цікаві видання від українських видавництв розповіла ужгородка Аля Макхлін: «У нас багато книг від видавництва «Абабагаламага» – Абетка, вірші, казки і ще низка різних без серій і ВСЛ (Видавництво Старого Лева) – Сплет, Бабусина і Татусева книжка. Ми читаємо багато, дуже активно після 2-2,5 років. Старша постійно просить. Коли ми вже прочитали всі наші книги по кілька разів, зібрались і пішли в бібліотеку, де виявилось купа цікавих книжок, серед яких є і нові видання тих же моїх улюблених ВСЛ і Абабагаламаги. Так ось – за цей час донька “доросла” до довгих історій типу про диких гусей і Нільса. З усього прочитаного я досі у захваті від серії ВСЛ Прохаськів “Куди зникло море”, “Хто зробить сніг” і особливо “Як зрозуміти козу”. Я з неймовірним задоволенням читала дитині ці книжки! Рекомендую!»

Звісно, були й мами, котрі розповідали, що їхні дітки не дуже полюбляють читати, а надають перевагу активним іграм, до прикладу, на вулиці.

Ольга Беца, Закарпатський Кореспондент
Вернуться назад