Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Які нові податки очікувати українцям: за тварин, посилки, авто

Які нові податки очікувати українцям: за тварин, посилки, авто


27-11-2017, 11:28
Які нові податки очікувати українцям: за тварин, посилки, авто
В багатьох джерелах з'явилися повідомлення про те, що в чинному податковому законодавстві України очікуються суттєві зміни. Зокрема, додаткові збори хочуть брати з власників домашніх тварин, автомобілістів й тих, хто часто робить замовлення в інтернет-магазинах – чи вигідно це для гаманця середньостатистичного українця? Експерти МФО “Бистрозайм” вирішили розібратися в цьому питанні детальніше.

Домашня тварина за 170 грн

Перше нововведення в системі оподаткування стосується домашніх тварин. Очікується, що може бути введена обов'язкова процедура реєстрації тварини, яка вона буде платною – складе 170 грн за одного улюбленця. Це майже така ж сума, як при реєстрації шлюбу.
Громадянин буде зобов'язаний подати документи на щойно взятого додому вихованця протягом 5 днів. Представники влади пояснюють необхідність запровадження таких заходів через недбале поводження громадян з тваринами, мовляв "візьмуть і через два дні викинуть на вулицю". Дійсно, за останній рік кількість дорослих тварин, які прирівнюються до домашніх (собаки, кішки), збільшилася на 30%. Іншими словами, наш уряд виступає своєрідним борцем за гуманність сучасного суспільства, пояснюючи, що багато країн цивілізованої Європи вже давно ввели податок на домашню тварину, і це дійсно так.

Не більше трьох посилок

Зміни в Податковому кодексі стосуються і активних користувачів інтернет-магазинів. Будь-який громадянин, який отримує посилки з інших країн частіше трьох разів на місяць, зобов'язаний сплатити мито (податок за пересилку).

Наша оцінка: введення нового обов'язкового платежу необхідне перш за все з тієї причини, що за останній рік кількість махінацій при організації поштових пересилань збільшилася в кілька разів. Законопроект знаходиться на стадії розробки, тому сказати точно чи буде введений податок не можна. Однак любителі закордонного шопінгу вже готуються до змін. Наприклад, згідно з нашими даними, активні користувачі в мережі почали частіше оформляти позики онлайн з метою витратити їх на майбутні покупки.

Нагадаємо, що в даний час без додаткових платежів можливо замовляти продукцію вартістю до 150 євро в 1 посилці. В майбутньому, можливо, ця сума збережеться, і можна буде купувати 3 рази на суму 150 євро / місяць, але 4, 5 і наступні посилки обійдуться на 10% дорожче – саме стільки доведеться заплатити, не враховуючи ПДВ. На наш погляд 450 євро на місяць – більше ніж достатньо. На додаток відзначимо цікавий факт: відстежувати кількість посилок, наприклад, на кожного члена сім'ї, буде спеціальна програма, інтегрована при фіскальної служби або митниці. Тому, якщо у вашій родині, наприклад, 3 повнолітніх членів сім'ї, то суму в 450 євро можна збільшити в 3 рази, а це вже немало!

Додаткові витрати для автомобілістів

Екологія – ще одна тема, хвилююча не тільки звичайних жителів, але і депутатів. Нещодавно міністр екології України О. Семерак розповів, що згідно з останніми даними, на території нашої країни діє занадто низький екологічний податок. За словами пана Семерак, підприємства повинні сплачувати більше, а для автомобілістів слід ввести додатковий платіж – "паливний податок", розмір якого буде залежати від двигуна автомобіля. Більшість депутатів солідарні з думкою міністра і вважають, що муніципальний та суспільний транспорт більшою мірою шкодять навколишньому середовищу. Дійсно, останні дані екологічних служб говорять про те, що відсоток вмісту шкідливих викидів в повітрі за останні 2 роки збільшився на 3,8%.

В якому вигляді введуть платіж поки не відомо, але передбачають запровадження одного з двох варіантів:

● щорічний платіж – вираховується в залежності від виду двигуна;
● постійна оплата – буде входити у вартість палива.

Є також гарна новина для любителів екологічного транспорту. Повідомляють, що в парламенті з'явився проект закону, який передбачає тимчасове скасування податку на розмитнення і ПДВ автомобілів з електричним двигуном до 31 грудня 2022 року. Такі заходи призведуть до зниження ціни на електромобілі і відповідно їх чисельного збільшення.

Навіщо потрібні нововведення

Нові обов'язкові платежі для держави стануть значним джерелом доходу, оскільки соціальні та інші статті витрат неухильно ростуть. Це підтверджує і світова статистика – в рейтингу Paying Taxes ми знаходимося на 84 місці (з 190), тому нововведення вкрай необхідні. У цьому випадку, як відзначають багато експертів, найкраще рівнятися на "сусідів". Відмінним учителем в плані оподаткування варто вважати Польщу, де експортерам можна без зусиль оформити позику на карту або рахунок під 2% річних, на додаток ще отримавши повну підтримку держави та додаткові виплати за прийом робітників. Тут також діють обов'язкові платежі для домашніх тварин, заохочують і експлуатацію електромобілів. Крім того, досвідчені експерти відзначають, що зміни дозволять нам значно просунутися до європейського рівня життя.

Чи варто засмучуватись через нові податки?

Пересічний мешканець України поки не дуже радісно сприймає інформацію про заплановані нововведення в Податковому кодексі, але насправді даремно. Нові податки, якщо все ж вони будуть введені, не суттєво позначаться на бюджеті українців. Вони послужать відмінною підмогою для зростання бюджету різних рівнів і зміцненню фінансової стабільності країни в цілому.
Вернуться назад