Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини / ukrnet > Реальний стан колишніх винрадгоспів Закарпаття: ОДА продовжує оприлюднювати інформацію

Реальний стан колишніх винрадгоспів Закарпаття: ОДА продовжує оприлюднювати інформацію


8-11-2017, 12:25
Реальний стан колишніх винрадгоспів Закарпаття: ОДА продовжує оприлюднювати інформацію
Агроторгове підприємство радгосп-завод «Мукачівський»: територія забур’янена багаторічною рослинністю, окремі ділянки заводу перетворенні на смітєзвалища

Обласна державна адміністрація продовжує оприлюднювати інформацію про реальний стан колишніх винрадгоспів Закарпаття, які колись були потужними підприємствами, а зараз перебувають у вкрай занедбаному стані.

– Відродити підприємства через прихід інвестицій неможливо, оскільки на законодавчому рівні можливість їх приватизації заблокована, – нагадує Геннадій Москаль. – Спроби змінити ситуацію через внесення відповідних законопроектів на розгляд Верховної Ради України результатів поки що не дали.

Подаємо інформацію про стан Агроторгового підприємства радгосп-завод «Мукачівський»

Агроторгове підприємство радгосп-завод «Мукачівський» (далі - АТП р/з «Мукачівський») засновано на основі державної власності, входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України і є підзвітним йому. Основний вид економічної діяльності – вирощування фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв та прянощів.

В ході проведення перевірки з’ясовано, що підприємство не здійснює фінансово-господарську діяльність. З 2015 року щодо майна підприємства відкриті численні виконавчі провадження. Робочою групою проведено обстеження стану майна, яке розташоване у м. Мукачево, за адресою вул. Духновича, 89, вул. Свалявська, та в с. Верхній Коропець, а саме:

м. Мукачево, вул. Духновича, 89: купажний цех, спиртове відділення, спиртосховище, цех розливу вина, спирт підвал, цех розливу горілки, цех шипучих вин, бондарна майстерня, водонапірна башня, газопровід, побутове приміщення, склад готової продукції, трансформаторна, будівля магазину;

м. Мукачево, вул. Свалявська: будинок контора, виробничий корпус, прохідна, спиртосховище, цех прийому і переробки, заводоуправління, котельня, мехмайстерня, цех пляшкомиючої тари.

Стан нерухомого майна: територія заводу забур’янена багаторічною рослинністю, що не дає можливості доступу для проведення огляду виробничих цехів та складів підприємства. Окремі ділянки території заводу перетворенні на смітєзвалища.

Технологічне обладнання з виробництва вина та горілки відсутнє. На час проведення перевірки територія заводу не охороняється.
Оглядом стану майна АТП радгосп-заводу «Мукачівський», яке знаходиться в с. Верхній Коропець, встановлено, що на трьох тваринницьких об’єктах провадиться господарська діяльність. За інформацією охорони, зазначені об’єкти є приватною власністю та викуплені у АТП радгосп-заводі «Мукачівський». Встановити, які саме об’єкти вибули із власності державного підприємства згідно даних Єдиного реєстру об’єктів державної власності щодо державного майна АТП радгосп-заводу «Мукачівський», немає можливості.

Перевірка з’ясувала, що з 1997 року по теперішній час директорами АТП р/з «Мукачівський» надавались згоди на вилучення земельних ділянок, а Верхньокоропецькою, Лавківською, Станівською сільськими радами та Мукачівською районною державною адміністрацією приймалися рішення про вилучення землі площею 428,85 га.

Членами робочої групи відмічено, що земельні ділянки АТП радгосп- заводу «Мукачівський» площею 370 га, які знаходяться на території Верхньокоропецької сільської ради, обробляються. Візуальний огляд стану полів дозволяє зробити висновок про те, що вказані землі обробляються систематично протягом кількох років.

У телефонній розмові колишній керівник Балога І.В. поінформував, що договори та інформація щодо обробітку вищевказаних земельних ділянок знаходяться у бухгалтера, який працює на іншому підприємстві. Остання відмовилась надати договори щодо обробітку вищевказаних земельних ділянок.

Крім того, в ході перевірки встановлено, що за АТП радгосп-завод «Мукачівський» обліковуються водоймища площею 18,1 га. Так, оглядом стану водоймищ на території Верхньокоропецької сільської ради встановлені факти їх використання сторонніми особами.

При огляді земельних ділянок АТП р/з «Мукачівський» зафіксовано фотозйомкою засадження овочевими культурами окремих ділянок мешканцями сіл.

Крім цього, за інформацією Мукачівської ОДПІ Головного управління ДФС у Закарпатській області за АТП р/з «Мукачівський» рахується загальна сума заборгованості по несплачених податках та обов’язкових платежах у розмірі 7 мільйонів 45 тисяч 825,21 гривень.

Джерело
Вернуться назад