Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > День зимової Казанської ікони Богоматері: народні прикмети на 4 листопада

День зимової Казанської ікони Богоматері: народні прикмети на 4 листопада


4-11-2017, 10:39 То була одна з найважливіших дат в селянському календарі - 4 листопада відзначали день осінньої або зимової Казанської ікони Божої Матері. Вітали в цей день жінок.
День зимової Казанської ікони Богоматері: народні прикмети на 4 листопада

Відзначали, що практично завжди 4 листопада погода буває сирою і дощовою. Аналізували природні явища, за якими намагалися вгадати, якою буде погода найближчим часом.

Намагалися саме до 4 листопада закінчити всі будівельні роботи.

Згідно з переказами, після того, як в 1579 році сталася пожежа, яка знищила більшу частину міста, дев'ятирічна Матрона побачила уві сні Богородицю, яка веліла їй відправитися на попелище і відкопати ікону. Дівчинка послухалася, і в результаті в місці знаходження ікони був заснований монастир. Першою його черницею стала саме Матрона. Згодом було зроблено кілька копій ікони Казанської Богоматері. Одна з них вирушила до Москви, де нею став володіти Іван Грозний, друга потрапила в Петербург під час правління Петра Першого. У XIX столітті ікона Казанської Богородиці була найбільш шанованою іконою на Русі. На початку ХХ століття вона пропала - говорили, що хтось на ім'я Варфоломій Чайкін викрав ікону з Богородицького монастиря. Оклад і цінності він продав, а ікону спалив. Однак також існує легенда, згідно з якою ігуменя монастиря зазвичай на ніч підміняла ікону копією, злодій вкрав тільки її, а оригінал зараз прихований в надійному місці.

4 листопада існувала традиція зустрічати чоловіків, які раніше відправлялися на заробітки. Господині прибиралися в хатах, готували велику кількість смачних страв.

Оскільки цей період був відомий як весільний, незаміжні дівчата дуже переживали, що у них немає кавалерів. На цей випадок рекомендувалося здійснювати спеціальний обряд. Так, слід 4 листопада встати раніше і поїхати в березовий гай, щоб відшукати лист, покритий інеєм. У такій лист виглядають, як в дзеркало - вважалося, що це допоможе залучити женихів.

Також існують інші історичні дані, пов'язані з іконою Казанської Божої Матері. Так, в 1612 році, в Смутні часи, війська під керівництвом Дмитра Пожарського і Кузьми Мініна увійшли в Москву, звільнену від польських інтервентів. Вони пройшли вулицями міста хресним ходом і пронесли перед собою Казанську ікону Божої Матері. На честь перемоги князі побудували храм.

Про що моляться до ікони Казанської Божої Матері

Молитва перед Казанської іконою Божої Матері допомагає у всіх складних випадках життя, у всіх печалі, знегоди, скорботах. Богородиця, за молитвами перед цим Її чином, допомагає при очних хворобах - коли в 1579 році знайдену ікону в Казані перенесли в храм, то сталося перше диво зцілення від сліпоти: прозрів бідний Йосип, який був сліпим три роки. Але оскільки Казанська ікона Божої Матері - Одигітрія-Дороговказниця, то молитва перед нею допомагає у зціленні сліпоти не тільки тілесної, але й духовної. Цією іконою найчастіше благословляють на шлюб молодих, щоб він був міцний, а спільний шлях був довгий, і в тому допоможе молодій родині Казанська ікона Божої Матері - Помічниці і Заступниці всього людського роду.

Народні прикмети на 4 листопада

Зливовий дощ 4 листопада - значить, негода триватиме ще довго
Ранковий туман віщує відлига, а ясний день - похолодання
Не можна вирушати в далеку дорогу 4 листопада - це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя
Якщо зіграти весілля 4 листопада - це хороший знак і запорука щастя для молодих
Якщо помолитися Богоматері про позбавлення від нещасного випадку, то вона обов'язково допоможе
Якщо людина народилася 4 листопада, то її талісманом є хризоліт
Немає дощу - чекай неврожаю в наступному році
Якщо припасів в засіках багато - прикмета, що зима буде суворою
Якщо в цей день льох провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, значить, припаси ніхто не чіпатиме.
Вернуться назад