Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Гроші за пацієнтом: депутати втілили в життя реформи медицини

Гроші за пацієнтом: депутати втілили в життя реформи медицини


21-10-2017, 21:13
Гроші за пацієнтом: депутати втілили в життя реформи медицини
Обіцяють безкоштовну допомогу дітям і вагітним, але без міжнародних протоколів

У четвер Верховна Рада нарешті поставила крапку в питанні медичної реформи – народні депутати віддали за неї 240 голосів при 226 необхідних. "Сегодня" нагадує, що передбачають нові правила в медицині.

Уже наступного року в минуле піде практика фінансування ліжко-місць в лікарнях. Замість цього держава оплачуватиме послуги, надані лікарем (терапевтом, педіатром, сімейним лікарем) конкретному пацієнту. Безкоштовні послуги будуть перераховані в "Програмі державних медичних гарантій", яку уряд планує переглядати щороку.

У Кабміні додали, що гарантовано безкоштовними залишаться екстрена допомога (гострий серцевий напад, інсульт, апендицит, переломи та інше), паліативна медицина (допомога пацієнтам зі смертельними захворюваннями), медпослуги дітям до 16 років і вагітним. При цьому в уряді зазначають, що в держбюджеті на 2018-й під медицину виділено майже 114 млрд грн.

Ще однією важливою новинкою стануть контракти - українці зможуть укладати договори з будь-яким вподобаним ним терапевтом або сімейним лікарем. Однак кожен лікар буде обмежений двома тисячами пацієнтів. Сам фахівець не зможе відмовити людині в укладенні договору – тільки в тому випадку, якщо у нього вже набралося 2000 контрактів. Контролюватиме якість медичних послуг і виділятиме на них гроші новий орган – Національна служба здоров'я.

З останньої редакції закону прибрали кілька запланованих змін. Виключено норму про можливість фінансування первинної ланки медицини (лікаря та медсестри) за допомогою субвенції з держбюджету. Як зазначила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, збереження цього механізму зробило б неможливим створення служби сімейних лікарів, і в підсумку "гроші йшли б не за пацієнтом, а за чиновником".

До ухваленого закону також не ввійшла можливість співоплати за медпослуги. Передбачалося, що за деякі послуги частину вартості оплачував би пацієнт, а решту ціну – держава. Після вчорашнього голосування в реформі залишилися тільки "зелений" (держава оплачує 100% вартості) і "червоний" (пацієнт сам платить за надану допомогу) списки медпослуг. Нарешті, нардепи відмовилися від прямого впровадження міжнародних протоколів лікування – їх пропонується адаптувати до українських умов.
Вернуться назад