Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Начальник Хустської поліції підсумовує роботу колективу за 9 місяців 2017 року

Начальник Хустської поліції підсумовує роботу колективу за 9 місяців 2017 року


12-10-2017, 14:06
Начальник Хустської поліції підсумовує роботу колективу за 9 місяців 2017 року
Начальник Хустського відділу поліції Володимир Щадей розповів про результати роботи правоохоронців в районі за 9 місяців поточного року.

Керівник відзначив, що в краї хороший показник розкриття особливо тяжких злочинів, вбивств, грабежів, крадіжок, у тому числі з квартир, шахрайств, ДТП, виявлення незаконного поводження зі зброєю.
– Чи багато правопорушень стається в Хустському районі?

– За звітній період до чергової частини Хустського відділу поліції надійшло 6342 заяви та повідомлення про скоєння злочинів та інших правопорушень на території обслуговування, з них 1193 зареєстровано в єдиному реєстрі досудових розслідувань.

– Які напрямки роботи поліції району можете відзначити як найбільш ефективні?

– Покращилась робота із профілактики злочинності на території обслуговування Хустського відділу поліції: зменшилася кількість злочинів, скоєних особами в стані алкогольного сп’яніння, з 51 за аналогічний період минулого року до 43 у цьому. Зменшилась кількість злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини – зі 101 до 73.

– Чи існує в поліції проблема із кадрами? Якщо так, то з чим це пов'язано?

– На 1 жовтня 2017 року комплектація особового складу – на рівні 93,4 %. Також відбувається набір в поліцію цивільних, які проходять навчання та призначаються на посади. Я не можу сказати, що це є проблемою, але деякі незручності все ж є. Із практики: щоб слідчий міг самостійно працювати, розслідувати кримінальне провадження, має пройти мінімум рік його перебування на посаді. Це стосується і працівників карного розшуку, і дільничного офіцера поліції. В середньому один слідчий веде близько 100 кримінальних проваджень. Тепер питання: чи може він по 100 провадженнях чисто фізично щось зробити? Риторичне питання. А за 9 місяців 2017 року відкрито 1193 кримінальних проваджень.

– У якому фінансовому становищі знаходиться поліція Хуста нині? Чи вистачає вам державного фінансування на всі потреби?

– Нещодавно з Головного управління Національної поліції в Закарпатській області до нашого відділу надійшло два новенькі «Mitsubishi-Outlander» та один «Toyota Prius», якими виїжджають слідчо-оперативна група та сектори реагування патрульної поліції, які працюють цілодобово. Також до кінця поточного року планується отримати ще декілька нових автомобілів для роботи секторів реагування патрульної поліції. На даний час у нас немає проблем із паливом – бензин виділяється на добу в необхідній для виїздів кількості.

– Про підняття авторитету працівників поліції нині говориться багато. Чи не здається Вам, що силами особового складу міського відділу поліції не можна вирішити проблему, яка повинна вирішуватись на державному рівні?

– Я вважаю, що ставлення до поліцейського формується під час його безпосереднього спілкування із людьми. І цей авторитет треба піднімати з рівня простого поліцейського, який працює з людьми у районі. Коли на маршруті до нього людина звернулася, він вник у її проблему й допоміг, це і буде формувати ставлення простих людей до працівників поліції. На авторитет поліції серед громадян впливає робота дільничних офіцерів. І ми робимо конкретні кроки назустріч людям. Я особисто кожен день наголошую співробітникам під час інструктажу, що ми працюємо для людей і повинні з повагою ставитися до кожного мешканця міста та району, вникати у його проблеми і захищати від правопорушників.

– Але не слід забувати, що на авторитет поліції серед населення впливає також і результативність роботи правоохоронних органів. Якими здобутками можете похвалитися перед мешканцями міста, адже невідворотність покарання є найважливішим чинником у формуванні шанобливого ставлення населення до Закону.

– За період моєї роботи на посаді керівника силами особового складу міського відділу поліції розкрито чимало серйозних грабежів. При безпосередній допомозі населення нам вдалося розшукати не одного злочинця. Серйозними досягненнями є також виявлення та перекриття каналів незаконного обігу наркотиків та зброї. Так, протягом року зареєстровано 18 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, з яких вже 12 особам оголошено про підозру у вчинені злочину. Працівники відділу виявили та заарештовували порушників закону, які займалися доставкою та поширенням сильнодіючих психотропних препаратів. Зараз вони – під арештом, їм пред’явлено обвинувачення. Триває розслідування кримінальної справи, у ході якої буде встановлено шляхи їх доставки у місто. Робота йде.

– Які види злочинів найбільш характерні для території обслуговування Хустського відділу поліції?

– Найбільше турбують нас крадіжки державного і приватного майна. Оце і є проблема номер один. Складність боротьби з цим різновидом злочинів полягає у тому, що переважна більшість майна не охороняється, біля кожної домівки поліцейського не поставиш. Проте і тут маємо певні напрацювання, протягом поточного року працівники поліції розкрили 104 крадіжки приватного майна громадян. По 103 фактах особам повідомлено про підозру, з ними ведеться відповідна робота щодо причетності до інших фактів викрадення особистого майна громадян. На території обслуговування викрито чотири злочинні групи, які постійно займалися крадіжками на території м. Хуст та Хустського району.

– Яким чином будете забезпечувати патрулювання вулиць міста та охорону громадського порядку?

– Проблема з патрулюванням вулиць є. Штат відділу в Хусті досить невеликий. Особовий склад секторів реагування патрульної поліції становить 40 чоловік. Ними намагаємося охоплювати місця найбільшого скупчення людей. Для охорони громадського порядку у нас створені мобільні групи із працівників поліції, куди увійшли дільничні офіцери, представники карного розшуку. Проте не слід забувати, що порядок панує не там, де багато поліції, а там, де громадяни поважають закон. Тому акцент будемо робити на профілактиці правопорушень. Особливо серед молоді. Прикладом успішної профілактичної роботи може стати систематична профілактична робота – серед вчителів школи, лікарів, міської та селищних рад – якщо мешканці зацікавлені у тому, щоб на вулицях панував закон і порядок. Кожна нова людина отримує поради, як поводитись, щоб убезпечити себе від крадіжок чи непередбачуваних випадків, які здатні зіпсувати відпочинок.

– А як діяльність Хустського відділу поліції виглядає в порівнянні з іншими районами?

– Хуст на Закарпатті є одним із найкращих міст щодо розкриття і попередження злочинності. Не виключаю, що у нашій роботі є якісь прорахунки чи недоробки, тому двері мого кабінету завжди відчинені для мешканців міста Хуст та Хустського району. Я готовий вислухати будь-яку пропозицію чи побажання, яка здатна поліпшити роботу міського відділу поліції. Окрім того, користуючись нагодою, хочу звернутися до мешканців славного міста Хуст із проханням поважати Закон та шанувати один одного. І тоді нам усім буде у місті комфортно.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області
Вернуться назад