Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Всесвітній день зору: які продукти корисні для очей

Всесвітній день зору: які продукти корисні для очей


12-10-2017, 10:18
Всесвітній день зору: які продукти корисні для очей
Всесвітній день зору відзначається у другий четвер жовтня за ініціативи ВООЗ

Всі, напевно, чули, що морква корисна для зору. Але існують і інші продукти, здатні підтримувати здоров'я очей. Принцип, який лежить в основі харчування для зору, дуже простий: потрібно їсти якомога більше продуктів, що містять вітаміни А, С і Е.

Печінка тріски
Печінку тріски багато хто не любить і марно. Адже це джерело риб'ячого жиру, а значить, і незамінних омега-3 жирних кислот, які сучасна медицина вважає мало не універсальною профілактикою безлічі захворювань.

Гарбуз
Прийнято вважати, що для зору дуже корисна морква. І це дійсно так – помаранчевий коренеплід є лідером за вмістом бета-каротину – попередника вітаміну А. Цей вітамін міститься у всіх овочах і фруктах оранжевого і червоного кольору, тому на них варто звертати увагу в своєму раціоні. Але до нашого списку найкращих ми вирішили включити інший яскравий овоч – гарбуз, визнаного рекордсмена за змістом лютеїну і зеаксантину. Це теж корисні каротиноїди, які відповідають за здоров'я макули – центру сітківки, де фокусується пучок світла. Іншими словами, чим більше лютеїну і зеаксантину, тим краще людина бачить. І саме в гарбузі цих речовин набагато більше, ніж в інших овочах. Фахівці рекомендують їсти її в будь-якому вигляді щодня.

Сир
Сир дуже важливий для сітківки ока завдяки наявності вітамінів групи В і кальцію разом з іншими мінералами.

Чорниця
Чорниця дійсно дуже корисна для зору. Її головна перевага – наявність речовин, які сприяють накопиченню родопсина і йодопсина, світлосприймаючих пігментів сітківки.

Гіркий шоколад
Гіркий шоколад теж хороший для очей. Швейцарські лікарі підсумовували результати численних досліджень останніх років і дійшли висновку, що він скорочує кількість вільних радикалів в організмі. А це значить, що він здатний зменшити ризик розвитку глаукоми.

Джерело
Вернуться назад