Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини > На кордонах України запрацює біометричний контроль: що це таке і як працює

На кордонах України запрацює біометричний контроль: що це таке і як працює


1-09-2017, 19:22 На кордонах України запрацює біометричний контроль: що це таке і як працює
Біометричний контроль в Україні запрацює з 2018 року. 1 вересня Президент Петро Порошенко своїм Указом схвалив відповідне рішення РНБО. Що це означає та як нам із цим тепер жити – розбирались журналісти сайту "24".

Що таке біометричний контроль?

Біометричний контроль – система фіксації всіх біометричних даних особи (включно із відбитками пальців та цифровою фотографією) у пунктах пропуску через державний кордон нашої країни.

Коли він запрацює?

За словами Президента, система фіксації біометричних даних осіб, які перетинають наш кордон, має запрацювати на пунктах пропуску з 1 січня 2018 року.

Протягом найближчого місяця Кабмін та СБУ повинні посилити контроль за в'їздом та виїздом з України іноземців, в тому числі росіян. Протягом місяця уряд також має змінити законодавство. А упродовж трьох місяців запрацюють центри надання адміністративних послуг поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Кого будуть контролювати?

Всіх іноземців та осіб без громадянства, які походять з держав міграційного ризику або в'їхали в Україну з території таких держав. Список країн міграційного ризику має оновити Кабінет Міністрів. Внесення до цього списку Російської Федерації є обов’язковим.

До слова, для громадян Росії діятимуть додаткові бонусні вимоги – попередня реєстрація прибуття і обов’язкова реєстрація місць перебування в Україні.

Чи стосується біометричний контроль кримчан?


Ні. Новий порядок перетину кордону стосується іноземців, які в'їжджають на територію України. Кримчани не є іноземцями, вони є громадянами України, які тимчасово проживають під російською окупацією. Для перетину кордону їм достатньо буде мати український паспорт.

Як він працюватиме?


За словами президента, є три варіанти. Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що збирається в Україну і перетнути кордон, тоді і база даних, і прикордонники будуть до цього готові. Другий –безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта, або біометричних даних. І третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

Для чого це потрібно?

Для посилення контролю за в’їздом та виїздом іноземців (в першу чергу – громадян РФ), які походять з держав міграційного ризику. Це, за словами глави держави, значно посилить можливості для боротьби з тероризмом.

Як на це відреагували у Росії?


Прогнозовано несхвально. Втім, як зазначив радник глави МВС України Зорян Шкіряк, "реакція Москви на ініціативу України нас взагалі не має хвилювати". "У Мордорі реагують досить прогнозовано", – додав він.

До слова, після появи розмов про введення біометричного конролю в Україні Росія спростила для наших громадян процедуру виходу з українського громадянства.
Вернуться назад