Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > З наступного року МОЗ запустить "пілотний" проект оплати пологів

З наступного року МОЗ запустить "пілотний" проект оплати пологів


27-08-2017, 20:27 З наступного року МОЗ запустить "пілотний" проект оплати пологівЖурналісти дізналися, скільки будуть коштувати пологи в Україні після прийняття Міністерством охорони здоров'я проекту медреформи, пише "Сегодня".

Пологовий будинок офіційно гроші не бере. Пацієнт добровільно віддає їх в благодійний фонд лікарні або лікарю "в подяку". На форумах вагітні обговорюють, скільки коштує народити в тому чи іншому пологовому будинку, кому потрібно заплатити. Але обговорень, як боротися з поборами чи не платити, не йде.

При цьому, стаття 49 Конституції України гарантує безкоштовну медицину. За відмову лікувати або вимагання грошей у пацієнта лікаря можуть посадити за ґрати. За статтею 184 Кримінального кодексу за порушення права на безкоштовну медичну допомогу загрожує від штрафу в 170 грн до шести місяців арешту.

"Держава обіцяє громадянам безкоштовну медицину. Це прописано в 49 статті Конституції. Ще є стаття 95 Конституції. Вона каже, що медицина фінансується в рамках існуючого бюджету. При цьому держава дає медикам заробітну плату в 3200 гривень і перекидає на них свої обіцянки. Що повинен робити лікар? Він може лікувати і сподіватися, що йому воздасться, або медик виставить рахунок за свої послуги", - коментує керівник групи охорони здоров'я реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка.

Пологи будуть безкоштовними, запевняють у МОЗ. Оплата пологів з держбюджету гарантується, йдеться в реформаторський законопроект № 6327. Проект вводить пакет безкоштовних медпослуг, які гарантує держава. Щорічно парламент буде переглядати, які саме послуги для українців будуть безкоштовними. Якщо раніше в МОЗ планували ввести часткову оплату медпослуг, то тепер цю норму із законопроекту прибрали.

Під час реформи МОЗ хоче перевести лікарні на нову форму фінансування. Медзаклади отримуватимуть від держави гроші за послуги, які вони надали пацієнтам. Реформа запрацює в 2019 році. З наступного року реформу випробують в рамках пілотних проектів. Платити лікарням буде Національна служба здоров'я. Тарифи на всі медпослуги по всій країні будуть однаковими. Одним з перших "пілотів" стане оплата вартості пологів пологовим будинкам.

"Реформа про те, що держава відходить від порожніх обіцянок і переходить до конкретики - гарантованого пакету медпослуг. В рамках цього пакету пологи будуть безкоштовними. Лікарні в свою чергу, почнуть конкурувати за пацієнта - куди піде людина, туди держава направить гроші. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом". реформа нарешті визначить зрозумілі правила гри. тобто за що платить держава, що входить в гарантований пакет, як медики отримують винагороду. Сказати категорично, що реформа знищить неформальну оплату лікування - не можна. Просто немає механізмів заборонити давати гроші. Але вона її мінімізує", - пояснює Олександр Ябчанко.

Щоб ці зміни почали працювати, депутати повинні прийняти законопроект №6327.
Вернуться назад