Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Великобичківські єгері «накривають поляну» для лісових мешканців

Великобичківські єгері «накривають поляну» для лісових мешканців


18-08-2017, 13:53
Великобичківські єгері «накривають поляну» для лісових мешканців
У Великобичківському лісомисливгоспі, площа мисливських угідь якого складає 32 тисячі га, мешкають 240 оленів, 468 козуль, 107 кабанів та 751 голів зайця-русака. А ще в угіддях водяться лисиця, борсук, куниця лісова та кам´яна, тхір, видра, білка, рись, вовк, ведмідь бурий, кіт лісовий, глухар тетерук, орябок та ін. звірі.

Починаючи з травня кожного року для своїх підопічних працівники Великобичківського лісомисливгоспу готують харчі на зиму. Літо практично присвячено підготовці сіна, заготівлі віників і найголовніше солонців, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

«Нинішнього літа співробітники Великобичківського лісомисливгоспу засіяли 0, 355 га полів соняшником, рапсом, ячменем, вівсом, кукурудзою в початках і пшеницею. У запасах вже заготовлено та викладено понад 4000 тонн сіна, 1870 кілограм зерна, комбікорму, зернових відходів, ячменю, жолудів, букових горішків та яблук, якими полюбляють ласувати копитні. Заготовили єгері також 6650 кормових віників», - повідомив директор Великобичківського лісомисливгоспу Юрій Сойма.

Володимир Тафічук, головний мисливствознавець Великобичківського лісомисливгоспу розповідає: «Для кожної живності свій корм, до прикладу, кормові віники - це найпоширеніший вид підгодівлі для зайців, козуль і оленів. Найкращий час для заготівлі віників, це червень, коли листя соковиті і добре тримаються на пагонах. По можливості віники в'яжуть з різних порід дерев - верби, осики, липи, берези та інших. Все це для того, щоб звірі в зимовий час не відчували браку корму і не шукали прожитку у великих снігах. Щоб віники були соковитими і корисними ми привозимо їх додому, мочаємо в соляний розчин і підвішуємо в тіні. І в такому стані вони висять до зими. А взимку ми їх разом з учнями шкільних лісництв кладемо у годівниці. Підгодівля тварин поживною і багатою на мікроелементи їжею взимку не допускає смертності поголів´я, зокрема молодняку, та підтримує популяцію на належному рівні».


Вернуться назад