Закарпатський кореспондент > Надзвичайні події / Останні новини / Головні новини / ukrnet > Африканська чума на Закарпатті: стало відомо, як відбуватиметься депопуляція диких кабанів

Африканська чума на Закарпатті: стало відомо, як відбуватиметься депопуляція диких кабанів


17-08-2017, 13:33
Африканська чума на Закарпатті: стало відомо, як відбуватиметься депопуляція диких кабанів
Сьогодні, 17 серпня, в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбувся брифінг очільника лісової галузі краю Валерія Мурги. На зустрічі обговорили актуальні питання, зокрема торкнулися й важливої теми, яка останнім часом активно обговорюється, – африканська чума на Закарпатті.

Серйозне захворювання поширюється не тільки на свійських свиней. Як зазначив очільник управління Валерій Мурга, на Закарпатті налічується 3,5 тисячі диких кабанів, серед яких теж була виявлена африканська чума.
Африканська чума на Закарпатті: стало відомо, як відбуватиметься депопуляція диких кабанів
«Перший випадок африканської чуми на Закарпатті зафіксований на початку минулого року. Після проведеного карантину якийсь період захворювання не спостерігали. Сьогодні ж знову африканська чума свиней виявлена у 6-ох районах області. Відібрані зразки від дикого кабана, який був знайдений на території одного з підприємств, після проведення експертизи підтвердили підозру. Було прийняте єдине рішення, що може дати ефект, – депопуляція дикого кабана»,
- розповів Валерій Мурга.

Відстріл диких кабанів у лісовому фонді Закарпаття розпочали 15 серпня. Сьогодні вже сформовано понад 50 бригад, серед яких визначені конкретні дії.

Також Валерій Мурга додав, що наразі відстріляно 7 диких кабанів, поки що проведено експертизу тільки однієї тварини. В управлінні повідомили, що всі відомості будуть оприлюднені згодом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боротьба з незаконними рубками і камери в лісі: підсумки роботи Закарпатського ОУЛМГ за півріччя (ФОТО)

Перший заступник начальника головний лісничий Ігор Коцур доповнив, що найперше відстріл проводитимуть у тих місцях, де було виявлено випадки африканської чуми – трикілометрова зона. «Хочу звернутися до населення області. Потрібно бути максимально обережними через відстріл тварин», - наголосив Ігор Коцур.

За словами мовців, паралельно з відстрілом тварин зразки подаватимуться на експертизу, тож, якщо після аналізів захворювання не буде виявленим, проводитимуть депопуляцію в інших районах краю.

Крім того, ведуться постійні інструктажі з мисливцями. Важливі попередження є й для закарпатців та гостей краю, які повинні пам’ятати про проведення відстрілювання диких кабанів. Тож задля власної безпеки варто утриматися від прогулянок до лісу!

Закарпатський кореспондент


Африканська чума на Закарпатті: стало відомо, як відбуватиметься депопуляція диких кабанів

Вернуться назад