Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Все, що потрібно знати про безпечну засмагу: типи шкіри, лікування та запобігання опікам

Все, що потрібно знати про безпечну засмагу: типи шкіри, лікування та запобігання опікам


9-08-2017, 13:39
Все, що потрібно знати про безпечну засмагу: типи шкіри, лікування та запобігання опікам
Кожна друга мандрівниця мріє привезти з відпустки не тільки сувеніри, магніти, хороші фотографії, спогади, а й рівну, гарну засмагу. Однак далеко не всі вміють правильно приймати сонячні ванни, звідси опіки і тривалі неприємні наслідки.

Навіть якщо ви тільки приїхали до моря і вам першого дня дуже хочеться розтягнутися в шезлонгу і поніжитися на сонечку хоч годинку, відмовтеся від цієї затії. Інакше відпочинок може перетворитися на пекло: нескінченні болі не дадуть вам спокою ні вдень ні вночі. Тому полежте дві хвилини на животі, дві на спині і йдіть в тінь. Не варто йти на пляж голодними або, навпаки, прийнявши велику кількість їжі.

Обов'язково використовуйте сонцезахисний крем. Він не тільки подарує вам безпеку від опіків, але і зробить засмагу красивим і рівним. Якщо ви не хочете, щоб у вас були зморшки навколо очей, – візьміть сонцезахисні окуляри, від сонячного удару вас врятує головний убір.

Отже, п'ять корисних порад, щоб уберегти шкіру під час засмаги:

- Не читайте під час прийому сонячних ванн, не дивіться відео, розслабтеся, відпочиньте.
- Поменше їжте солоних продуктів, сіль затримує воду в організмі. Більше пийте рідини, бажано води.
- Якщо ви загоряєте на спині, обов'язково покладіть під голову згорнутий рушник, подушечку, плавальне коло. Голова для кращого кровотоку має бути піднята.
- Нагрівшись на сонці, не варто відразу кидатися в прохолодну воду. Різкі перепади температури організм сприймає як стрес, може підвести тиск. Встаньте, відійдіть в тінь, охолодити і тільки потім ідіть в воду.
- Добре, якщо ви знайдете однодумців і пограєте у волейбол, футбол, бадмінтон. Активність на пляжі вітається.

Типи шкіри

Пам'ятайте – всі люди різні. І те, що ваша сусідка сидить весь день на пляжі і не згорає, не дає вам ніяких гарантій. Адже у вас, можливо, зовсім інша шкіра.

Визначте свій тип

Кельтський
Шкіра біла або ніжно-рожева, погано піддається засмазі, але схильна до опіків. Засмагати людям з таким типом шкіри практично марно, ваші старання навряд чи хтось помітить, навіть якщо ви кожен день були на сонце.

Європейський світлий
Біла шкіра сприйнятливіша до засмаги, вже після першого сеансу сонячних ванн вона може потемніти. Але скільки б ви не намагалися стати "шоколадкою", вам це не вдасться. Не допоможуть ні спеціальні масла, ні лосьйони.

Європейський смаглявий
Щасливчики, які мають такий тип шкіри, засмагають швидко, уникають опіків. І з кожним походом на пляж їх шкіра стає все темніше.

Народні рецепти

При сонячному опіку часто використовують молочні продукти: сметану, кисле молоко, вершки, кефір. Але для обпаленого обличчя приготуйте особливу маску. Візьміть дві картоплини, відваріть їх в шкірці, зробіть пюре, додайте вершки. Остудіть і нанесіть тепле пюре на обличчя. Через 15 хвилин акуратно зніміть маску м'якою серветкою.

Джерело
Вернуться назад