Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Всесвітній день поцілунку: лікарі розповіли про ризики та вплив пестощів на організм людини

Всесвітній день поцілунку: лікарі розповіли про ризики та вплив пестощів на організм людини


6-07-2017, 20:16
Всесвітній день поцілунку: лікарі розповіли про ризики та вплив пестощів на організм людини
Щорічно, 6 липня, у світі відзначають День поцілунків, батьківщиною свята вважається Великобританія. Саме там наприкінці XIX століття вважали, що поцілунок повинен мати власний день. Пізніше він був затверджений Організацією Об'єднаних Націй і отримав статус міжнародного свята.

Небагато хто знає, але заразитися неприємними захворюваннями можна не тільки через статевий акт, але і через поцілунок. Лікарі відзначають, що небезпеку представляє "відкритий" поцілунок, оскільки завдяки йому безпосередньо передаються всі мікроби і хвороби. Навіть незначні, на перший погляд, травми порожнини рота можуть стати переносником.

В ідеалі, лікарі радять після поцілунків з малознайомими партнерами обробляти порожнину рота фурациліном, мірамістином або іншими антисептиками, може підійти навіть антибактеріальний ополіскувач для порожнини рота.

Лікар-інфекціоніст Євгенія Чехова розповіла ТСН.ua, про різні неприємності, яких слід очікувати після поцілунків з малознайомими людьми. Найвідомішим захворюванням серед підлітків є вірус Епштейна-Барра або як ще його називають "поцілункова хвороба".

"Безумовно при "відкритому" поцілунку відбувається, по-перше, обмін бактеріями, який в нормі наповнює слизову оболонку порожнини рота кожної людини. Такі мікроорганізми не викликають захворювань. А по-друге, звичайно ж можливе зараження і хвороботворними мікроорганізмами, при наявності таких у партнера. Наприклад, віруси групи герпесів (зокрема віруси простого герпесу 1,2,4 типу), папіломавіруси, бліда трепонема (викликає сифіліс). Але звичайно найвідомішою є так звана "поцілункова хвороба", що викликається 4 типом герпесвірусу – вірусом Епштейна Барра. Особливо схильні до цього захворювання звичайно ж підлітки", – зазначає Чехова.

Губи в 200 разів чутливіші кінчиків пальців

Варто відзначити, що таке захворювання, як правило, починається гостро і вже до 2 - 4-го дня хвороби лихоманка досягає найвищої виразності. З перших днів з'являються слабкість, головний біль, м'язовий і біль в суглобах, дещо пізніше – болі в горлі при ковтанні, а температура тіла може сягати 38 - 40 °С, передає ТСН

За словами інфекціоніста, зараження сифілісом при поцілунку малоймовірно – для цього потрібно щоб у партнера в ротовій порожнині були сифілітичні висипання.

Лікар також відзначає, що є ймовірність зараження і папіломавірусною інфекцією. Вірус папіломи легко передається через поцілунки, якщо слизова оболонка рота одного з партнерів була інфікована. Інфекцію також можна передати через спільний посуд, побутові предмети та інше.

Відразу після зараження виявити вірус практично неможливо, він проявляється тільки через певний час на тілі. Папіломи завдають і чимало занепокоєння – можуть кровоточити, запалюватися і збільшуватися в об'ємі. 

"Як ми знаємо, ця інфекція особливо неприємна для жінок, оскільки може викликати в подальшому рак шийки матки. Наразі існує вакцинопрофілактика папіломавірусної інфекції. Детальніше про це можна дізнатися в особистого гінеколога", – розповідає лікар-інфекціоніст.

Під час поцілунку в щоку спалюється 5 калорій, а під час "французького" – 26

Що стосується важковиліковних хвороб, Євгенія Чехова зазначає, що через поцілунок заразитися чимось серйозним практично неможливо. 

"У моїй практиці подібних випадків не було і наскільки я знаю, ймовірність заразитися важко-виліковними захворюваннями дорівнює нулю. Як і з ВІЛ. Вірогідність зараження через поцілунок мізерно мала, так як у ВІЛ дуже велика доза інфікування – тобто необхідно, щоб в порожнині рота одного з партнерів була глибока рана – вхідні ворота інфекції (в такі моменти зазвичай не до поцілунків), і в цю рану має потрапити велика кількість зараженої ВІЛ-інфекцією крові партнера (тобто теж необхідна наявність глибокої рани, що кровоточить і у партнера). Зазвичай передача ВІЛ-інфекції відбувається при переливанні крові, хірургічних маніпуляціях, у ін'єкційних наркоманів, чи статевим шляхом. Поцілунок в цьому плані безпечний. Знову ж таки, ви самі повинні знати, з ким ви цілуєтеся, і якщо вас бентежить зовнішній вигляд людини (стан його здоров'я, можливі висипання на шкірі або слизових), ви не станете, та й не захочете з ним цілуватися, чим, власне, і убезпечите себе", – додала лікар-інфекціоніст. Більше читайте тут: https://tsn.ua/tsikavinki/vsesvitniy-den-pocilunku-likari-rozpovili-pro-riziki-ta-yihniy-vpliv-na-organizm-lyudini-956247.html
Вернуться назад