Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Нові закони: як позначаться на гаманцях українців липневі нововведення

Нові закони: як позначаться на гаманцях українців липневі нововведення


3-07-2017, 11:13
Нові закони: як позначаться на гаманцях українців липневі нововведення
З 1 липня остаточно в "вільний політ" йдуть ціни на cоцпродукти, адже уряд скасував держрегулювання на ці товари, а власникам будинків і квартир доведеться заплатити податок на нерухомість.

З 1 липня запрацювала постанова Кабміну про скасування цін на cоцпродукти. Йдеться про хліб, борошно, макарони, крупи, цукор, м'ясо, варені ковбаси, молочні продукти, олію, яйця, дитяче харчування. На ці товари Кабмін встановив граничну торговельну надбавку в 15% ще в 1996-му. А в минулому році влада призупинила держрегулювання, тепер же його вирішили і зовсім скасувати. Таким чином ринок зможе самостійно збалансувати цінову політику із соцтоварів, сподіваються в Кабміні.

Але експерти налаштовані песимістично. "Влітку змін не побачимо - дешеві молоді овочі балансують ринок. Але з вересня можна очікувати великі скачки, адже скасування держрегулювання може призвести до спекуляцій. Наприклад, рис, овочі, молочка або яйця можуть різко дорожчати і дешевшати. Так спекулянти відстежують реакцію покупців", - пояснює глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

З його слів, восени навряд чи різко подорожчає хліб, адже це - товар політзначення: "Не буде рости в ціні і м'ясо, адже товар дорожче 120 грн за кілограм люди не зможуть купувати".

Змінилися і тарифи для промспоживачів. Так, НКРЕКП на 1,8% підвищила оптово-ринкову ціну на електроенергію. Зараз вона становить 1365,72 грн/МВт*год замість попередніх 1341,57 грн/МВт*год. Але це зростання збалансоване зниженням вартості газу на 3%. Тепер, згідно з рішенням "Нафтогазу", тисяча кубів палива коштує 7208 грн, а не 7430 грн, як в червні.

"Все це українці не побачать у платіжках. Але подорожчання електроенергії вплине на невелике зростання цін в продуктах та інших товарах, адже електрика використовується у виробництві", - сказав директор енергопрограмм НАНУ Валентин Землянський.

Прийшов час українцям заплатити податок на нерухомість, адже до 1 липня податківці мали розіслати населенню платіжки. Населення не платить за житло, якщо квадратура не перевищує 60 кв. м для квартири, 120 кв. м для будинку, а також 180 кв. м для квартири і будинка. Але якщо житло перевищує зазначені метри, за надлишки треба заплатити. Наприклад, якщо людина одноосібно володіє трикімнатною квартирою в ​​66 кв. м, тоді шість "квадратів" потрапляють під сплату податку.

Також варто пам'ятати, що в 2017 році українці будуть платити за 2016 й, тому податкова ставка розрахована на основі мінзарплати в 1378 грн. Скільки власник житла заплатить цього літа, залежить від рішень регіональної влади, які в 2016-му могли встановлювати податок до 3% від мінзарплати - 41,34 грн/кв. м. Але найбільш відчутно податок на розкіш вдарить по власниках квартир і будинків із загальною площею понад 300 і 500 кв. м, бо ці громадяни заплатять по 25 тис. грн на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості.

Джерело
Вернуться назад