Закарпатський кореспондент > Надзвичайні події / Останні новини / Головні новини / ukrnet > Будьте обачні, Закарпаттям "гуляють" фальшиві гроші: як розпізнати підробку (ВІДЕО)

Будьте обачні, Закарпаттям "гуляють" фальшиві гроші: як розпізнати підробку (ВІДЕО)


1-07-2017, 14:31
Будьте обачні, Закарпаттям "гуляють" фальшиві гроші: як розпізнати підробку (ВІДЕО)

Поки існують гроші, не виключена ймовірність, що у ваші руки потраплять фальшиві гривні. Це загрожує не тільки втратою грошей, але і проблемами, які можуть виникнути при спробі розплатитися сумнівною купюрою.
В Україні передбачена кримінальна відповідальність не тільки за виготовлення підроблених банкнот, а також за їх збут і зберігання – позбавлення волі від трьох до п’яти років (ст. 199 Кримінального кодексу України).

Як відрізнити фальшиві гривні від справжніх «на око»?
Папір
Банкноти надруковані на папері кольору, визначеного для кожного номіналу. В цьому кольорі виконана переважна частина зображень. Для банкнот номіналом 100 гривень це оливковий колір, 200 гривень – світло-рожевий, 500 гривень – бежевий.
Водяний знак
Зображення, утворене внутрішньою структурою паперу, видиме при розгляді банкноти на світло. Повторює портрет історичної особистості, надрукований на лицьовому боці банкноти: 100 гривень – Т. Шевченка, 200 гривень – Леся Українка, 500 гривень – Григорій Сковорода.
Рельєфні зображення
Деякі зображення на лицьовій стороні купюри виконані спеціальною печаткою. Фарба виступає над поверхнею паперу, тому шорсткість елементів відчувається на дотик.
Приховане зображення
Зображення цифрового значення гідності купюри, яке стає видимим при розгляданні банкноти під гострим кутом до джерела світла.
Захисна кодована стрічка
Повністю занурена в товщу паперу полімерна смужка, на якій в прямому та перевернутому вигляді розміщені прозорі зображення:
– «100 грн», «200 грн», «500 грн» відповідно гідно купюри
– підкреслене цифрове позначення номіналу – «100», «200» або «500» відповідно
тризуб
– Крім того, смуга має код для визначення справжності і номіналу банкноти детекторами.
Оптично мінливий колір
Окремі графічні елементи банкноти надруковані фарбою, яка змінює колір при розгляді під різними кутами. Якщо дивитися перпендикулярно малюнку, зображення має бузковий (малиново-фіолетовий колір. При розгляді під гострим кутом зображення стає оливково-зеленим.
«Орловська» друк
Спеціальний вид друку, в результаті якої виходять зображення, виконані різними кольорами з різким переходом кольору на інший без повеней і зсувів цих зображень.
Суміщене зображення
Безладні на перший погляд зображення, виконані з двох боків купюри в одному і тому ж місці, що при розгляді на світ складаються в чітку картинку: для 100 гривень – літера «У», 200 і 500 гривень – значення номіналу «200» і «500» відповідно.
Будьте обачні, Закарпаттям "гуляють" фальшиві гроші: як розпізнати підробку (ВІДЕО)

Вернуться назад