Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Законопроект щодо реформи парковок прийнято в першому читанні: як зміняться штрафи

Законопроект щодо реформи парковок прийнято в першому читанні: як зміняться штрафи


6-06-2017, 16:00
Законопроект щодо реформи парковок прийнято в першому читанні: як зміняться штрафи
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5364 щодо реформування сфери паркування транспортних засобів, який вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України “Про дорожній рух”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про страхування”, “Про Національну поліцію”.

За відповідне рішення проголосували 232 народні депутати, при 226 необхідних.

Як зазначають ініціатори законопроекту, вже не поодинокі випадки нахабної зупинки і стоянки автомобілів прямо на проїжджій частині, іноді в другому і третьому ряду. “Такі “горе-порушники” іноді не просто штучно створюють затори, а можуть повністю заблокувати рух трамваїв, тролейбусів, технологічного і аварійного транспорту. У цьому випадку за кілька хвилин зупинки руху утворюються кількакілометрові пробки, завдають величезної моральної і матеріальної шкоди тисячам жителів”, – йдеться в пояснювальній записці.

“Законопроект дуже важливий, щоб у нас в містах закінчилася вакханалія з паркуванням транспортних засобів де попало”, – сказав під час обговорення автор законопроект Антон Геращенко.

Що зміниться в парковці:

1. Інспектори-паркувальники отримують повноваження розглядати справи про адмінправопорушення та здійснювати тимчасове затримання транспортних засобів. Ці інспектори є уповноваженими місцевої влади.

У разі прийняття законопроекту про “Муніципальну варту”, повноваження інспекторів-паркувальників перейдуть співробітникам муніципальної варти.

2. Законопроект пропонує надати уповноваженим місцевою владою інспекторам з паркування право притягати до відповідальності порушників правил зупинки-стоянки автомобілів в межах відповідного населеного пункту, якщо це порушення зафіксовано в режимі фотозйомки/відеозапису. Також ці інспектори нарівні з поліцейськими можуть проводити фото-відео-фіксацію порушень “в ручному режимі”.

3. Інспектори з паркування отримають право здійснювати тимчасове затримання автотранспорту – евакуацію і доставку на штрафмайданчик, за умови, що розміщення автомобіля суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, а також в разі паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права. Повертати автомобіль будуть відразу ж після сплати штрафу і вартості послуги з його транспортування та зберігання.

4. Документ створює законодавчий механізм невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото-, відеофіксації правопорушень.

5. Також у випадках фіксації в автоматичному режимі порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплати вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права, пропонується штрафувати водіїв, на яких зареєстрований автомобіль.

6. Копії або повідомлення про штраф за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, повинні обов’язково залишатися на лобовому склі автомобіля.

7. Розміри штрафів за порушення правил парковки, в т.ч. за несплату послуг, будуть прив’язані до вартості 1 години паркування (в 20-кратному розмірі). При оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, протягом 10 банківських днів, буде надаватися 50%-а знижка.

Що таке істотне перешкоджання дорожньому руху або створення загрози безпеці руху. Законопроект до таких випадків відносить ситуації, коли транспортний засіб поставлено:

- на проїжджій частині в два і більше ряди;

- на трамвайних коліях;

- на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків;

- на зупинках маршрутних автобусів;

- в місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд автомобіля;

- в місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;

- ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду і т.п.

Джерело
Вернуться назад