Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Що потрібно знати про дозвіл на проживання в Україні

Що потрібно знати про дозвіл на проживання в Україні


3-06-2017, 15:52
Що потрібно знати про дозвіл на проживання в Україні

Іноземні громадяни прибувають в Україну з різних причин. Це можуть бути справи бізнесу, сімейні або родинні стосунки, отримання освіти, та й працевлаштування іноземців виступає в ролі вельми популярного фактора.

Залежно від причини період проживання іноземця на території української держави теж може бути різним. Законодавство країни дозволяє закордонним гостям перебувати в Україні не більше 90 днів, після закінчення цього терміну вони зобов'язані виїхати за її межі. Наступне відвідування стає можливим тільки через 3 місяці. Але часто буває так, що іноземцю необхідно залишитися в країні на довший період. У такому випадку йому слід подбати про отримання посвідчення посвідки на проживання.

Різновиди посвідки на проживання в Україні

Вид на проживання може бути оформлений терміном на 1 рік, тоді це тимчасовий вид на проживання в Україні, або ж безстроково - в цьому випадку він є постійним. Основна відмінність між ними - термін дії, в зв'язку з цим іноземець при оформленні виду на проживання повинен враховувати мету свого прибуття.

Є й інші відмінності між типами посвідок. Наприклад, оформивши такий важливий документ як посвідка на тимчасове місце проживання, зарубіжний гість не зобов'язаний отримувати дозвіл на ведення трудової діяльності. Тимчасова посвідка такої переваги не дає.

Іноземні громадяни, які оформили дозвіл на імміграцію в Україні, користуються тими самими правами, що і громадяни України, і знаходяться під захистом чинного законодавства. Але деякі обмеження в правах все-таки є. Наприклад, іноземець не може брати участь у виборах і купувати сільськогосподарські землі.

Особливості процедури

Для отримання постійного виду на проживання громадянин іншої держави повинен оформити дозвіл на імміграцію. Воно видається в рамках урядової квоти. Деякі категорії іноземних громадян можуть оформити документ поза встановленої квоти. На таке право можуть розраховувати:

- подружжя українських громадян;
- іноземці, які є опікунами (піклувальниками) українців;
- особи, які можуть розраховувати на отримання громадянства згідно територіальним походженням;
- іноземні громадяни, що представляють державний інтерес;
- українці, які проживають за межами країни, їх близькі родичі, якщо вони прибувають в Україну все разом.

Потрібно відзначити, що оформлення посвідки на постійне проживання - процес досить тривалий і клопіткий. Тому на швидке вирішення питання сподіватися не варто. Як правило, ця процедура займає не менше одного року за умови, що всі документи оформляються правильно і подаються вчасно. Відповідно, щоб захистити себе від зайвих зволікань, краще звернутися до кваліфікованих міграціних юристів, які завжди допоможуть у максимально короткий термін отримати бажане.
Вернуться назад