Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини > Сьогодні відзначається День Матері: історія та традиції свята всіх мам

Сьогодні відзначається День Матері: історія та традиції свята всіх мам


14-05-2017, 09:09
Сьогодні відзначається День Матері: історія та традиції свята всіх мам
День матері – це одне з тих свят, які ніяк не можна забути і пропустить серед побутових турбот. Адже він присвячений найголовнішій яка подарувала життя. Найперші згадки про свято, в якому вшановують жінку-маму, з'явилися ще в історії стародавнього світу.

Історія День Матері:

Вшанування матерів багато століть тому існувало ще в Стародавній Греції. Мешканці цієї казкової країни поклонялися в один з весняних днів Геї — матері всіх богів. Стародавні кельти вшановували у святковий день богиню Бріджит, а у римлян існував триденне березневе свято, в якому вони оспівували матір своїх покровителів — Кібеле.

В Англії ще в далекому 17 столітті було прийнято відзначати Мамину неділю, проголошену королем Генріхом III. В кожну другу неділю Великого посту діти повинні були відвідувати батьків з подарунками і гостинцями, купленими на зароблені гроші самостійно. В честь дня Матері роботодавці надавали усім бажаючим законний вихідний день.

Традиції святкування дня Матері в різних країнах:

В Україні офіційно визнали День матері в тільки в 1999 році – саме тоді президентом був підписаний указ, в якому другу неділю травня присвячується всім мамам.

І ООН поки не заснували Міжнародний День матері, тому в різних країнах вшанування жінок-мам випадає на різні календарні дати. У Китаї, Японії, США, Фінляндії, Бельгії, Канаді, Україні і в ряді інших країн День матері вже багато років припадає на другу неділю травня. В останню травневе неділю його відзначають у Франції і Швеції, Англії — 22 березня, а в Польщі з подарунками та квітами до мам приходять 26 травня.

Також у другу неділю травня День матері відзначається в Австралії, Бельгії, Данії, Італії, на Мальті, Туреччини, Естонії.

В Австралії в День матері ранок починається зі сніданку, який з любов'ю готують діти для своїх мам. В цей день мамам дарують квіти, подарунки та листівки.

Друга неділя травня є Днем матері в таких країнах, як Німеччина і Швейцарія. Швейцарія була однією з перших європейських країн, які запровадили День Матері (1917). У Німеччині День матері був оголошений офіційним святом в 1933 році. Після Другої світової війни це свято стало відзначатися аналогічно Дню матері в США — мамам дарують квіти і подарунки.

У сучасній Німеччині напередодні цього дня у квіткових магазинах панує великий ажіотаж. У німців прийнято в цей день також посилати листівки з віршами, присвяченими матерям.

В останню неділю травня це свято відзначається в Швеції і у Франції, а в першу неділю травня - в ПАР.

В Греції День матері святкується 9 травня. У Бахрейні, Гонконгу, Індії, Малайзії, Мексиці, Омані, Пакистані, Катарі, Саудівській Аравії, Сінгапурі та Об'єднаних Арабських Еміратах День матері відзначається 10 травня.

У другу неділю лютого День матері святкують у Норвегії, 14 жовтня — у Білорусії, 8 грудня — в Іспанії та Португалії.

У Вірменії 7 квітня відзначають День материнства і краси, в Узбекистані 8 березня святкують як День матері.

У Фінляндії День матері почали відзначати офіційно з 1927 року. В цей день вивішують прапори, діти готують подарунки для мам, а тата намагаються в цей день на кухні.

В Естонії День матері відзначають з 1992 року у другу неділю травня. В цей день вивішуються прапори.

Американці і австралійці приколюють до одягу гвоздики, при цьому білу квітку вибирають ті, чиїх матерів вже немає в живих, таким чином вони вшановують їх світлу пам'ять.

Естонці вітають мам вивішеними на вулицях міст прапорами, а фіни покладають квіти до пам'ятника Матері-працівниці, розташованому в Гельсінкі. Примітно, що цей пам'ятник був встановлений також у День матері в 1996 році.

За даними соціологічних опитувань День матері входить в п'ятірку найбільш улюблених і важливих свят у багатьох країнах. Тому обійміть і поцілуйте маму в це світле і добре свято - День Матері.

Джерело
Вернуться назад