Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Понад 80% таксистів працюють на чорному ринку і не проходять жодної перевірки

Понад 80% таксистів працюють на чорному ринку і не проходять жодної перевірки


4-05-2017, 18:05
Понад 80% таксистів працюють на чорному ринку і не проходять жодної перевірки
Понад 80% перевізників працюють на чорному ринку. Пасажир не має прав, а вони перед ним обов'язків

"Працевлаштування в таксі по телефону", "Водій без візиту в офіс". На такі запити в Мережі випаде до сотні пропозицій. Досить заповнити електронну анкету: ПІБ, паспортні дані, держномер, техпаспорт, марку автомобіля та ще кілька граф. Далі ви завантажуєте в телефон або планшет спеціальний додаток, через який отримуєте замовлення. Розрахунок з фірмою теж проводиться за системою електронних платежів.

"Реальними в анкеті мають бути тільки реквізити автомобіля. А чи правильно ви вкажете ім'я, паспортні дані - не важливо. Не потрібні довідки від психіатра, нарколога та рекомендації з колишнього місця роботи, - розповідає Володимир, що працює на одну зі служб таксі у Києві. - Навіть якщо ви тільки вчора отримали права, а в рядку "водійський стаж" вказали 5 років, це ніхто не буде перевіряти. Як і запитувати, чи знаєте ви місто".

Багато таксисти, особливо з числа приїжджих, орієнтуються за навігатором, часто роблячи помилки при поворотах і плутаючи старі-нові назви вулиць.

Якщо фірма має власний автопарк, а таких у нас одиниці, то вона хоч якось стежить за технічним станом автомобілів. Але більшість орендують авто з водієм. І за власну машину відповідає тільки він, як і за стан свого організму. Ризики фактично такі ж, як зловити машину з руки.

"Я часто бачив, як мої колеги виходять на трасу після прийому алкоголю або під дією легких наркотиків, - каже Володимир. - Якщо вони не порушують правила, то поліція їх не зупиняє, контролювати нікому. А порушувати зараз простіше. Раніше водій не знав, звідки ДАІ вискочить, а тепер озирнувся - проблискових маячків не бачити, тисни педаль газу або розвертайся де хочеш".

Співрозмовник рекомендує не ганятися за дешевими таксі. Де дорожче - там все ж таки надійніше. Але зовсім не факт, що, додзвонившись у вже випробувану службу, ви отримаєте машину від неї. Кожна фірма має понад 10 партнерів з загальним ефіром, замовлення легко перекидаються без повідомлення клієнта.

Той факт, що з послугами таксі в Україні панує повний хаос, підтверджує голова Профспілки таксистів України Василь Попик:

"Це чорна галузь. Понад 80 відсотків фірм працюють нелегально, без ліцензії на пасажирські перевезення. А якщо є якісь документи, то там зазначено, що за дії таксистів відповідальності не несуть. Тобто якщо ви запізнилися з вини таксиста в аеропорт, випадково залишили в салоні дорогу річ, ніхто не зобов'язаний компенсувати збитки, - говорить експерт. - Те ж саме у випадку ДТП".

У такій ситуації страждають і бюджети усіх рівнів: перевізники-нелегали не платять ні копійки податків, хоча провертають чималі капітали.

"Разом з Мінінфраструктури ми розробили законопроект, який передали у Верховну Раду в 2015 році, - каже Василь Попик. - У ньому пропонується впорядкувати і узаконити стосунки між перевізниками і державою, перевізниками та клієнтами, прописати права та обов'язки. Але коли до нього у депутатів дійдуть руки, невідомо".

Джерело
Вернуться назад