Закарпатський кореспондент > Україна і світ / Останні новини > Україна залучає досвід Словенії у фінансуванні проектів з відновлюваної енергетики

Україна залучає досвід Словенії у фінансуванні проектів з відновлюваної енергетики


27-04-2017, 18:00
Україна залучає досвід Словенії у фінансуванні проектів з відновлюваної енергетики
Цьому питанню була присвячена веб-конференція Голови Держенергоефективності Сергія Савчука та Посла Словенії в Україні Наташі Прах з директором Екологічного фонду Словенії «Eko Sklad» Гінком Шолінцом.

«Ми розпочинаємо тісну співпрацю із Словенією у сфері відновлюваної енергетики. Особливо корисним для нас буде досвід цієї країни у створенні стимулів для реалізації «зелених» проектів. Один з них - Екологічний фонд Словенії «EkoSklad», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Екологічний фонд Словенії «Eko Sklad» надає бізнесу, муніципалітетам і фізичним особам гранти, а також кредити з низькою відсотковою ставкою на проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Сума пільгового кредиту залежить від кількох факторів, найголовніший з яких - оцінка екологічних критеріїв, тобто впливу на зменшення енергоспоживання та скорочення шкідливих викидів. Крім цього, гранти та кредити можуть поєднуватися, тому система Фонду досить гнучка.

«Фонд став ефективним механізмом стимулювання впровадження «зелених» проектів. Попит на гранти та кредити значний. За час існування фонду видано більше 19 тисяч пільгових кредитів на суму 455 млн євро та понад 65 тисяч грантів на суму більше 147 млн євро», - повідомив директор фонду Гінко Шолінц та зауважив, що серед приватних домогосподарств популярністю користуються заходи з утеплення будинків, заміни вікон, встановлення твердопаливних котлів. Для бізнесу у пріоритеті – проекти з відновлюваних джерел енергії.

Голова Агентства наголосив на важливості створення в Україні подібних механізмів фінансування проектів у сфері відновлюваної енергетики. Важливим фактором їх роботи має бути оцінка проектів та підготовка якісних ТЕО.

Загалом, учасники зустрічі домовилися продовжувати співпрацю. Словенська сторона консультуватиме Держенергоефективності у розробці подібних фінансових механізмів.

Довідково:

Зустріч стала продовженням імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Держенергоефективності та Міністерством інфраструктури Словенії, підписаного 8 листопада 2016 року у ході візиту Президента України Петра Порошенка до Словенії.

Джерело
Вернуться назад