Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Міжнародний день ромів: в Ужгородській міськраді обговорили заходи

Міжнародний день ромів: в Ужгородській міськраді обговорили заходи


22-03-2017, 18:42
Міжнародний день ромів: в Ужгородській міськраді обговорили заходи
Подробиці обговорення відзначення ромського свята в обласному центрі Закарпаття повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, члени Координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини: депутати міської Юрій Мандич та Мирослав Горват, Сергій Чічак, Віллі Папп, а також Аладар Папп, представники ромських громадських організацій, обговорили заходи, які пропонується провести у місті.

Як підкреслив Олександр Білак, потрібно організувати все так, щоб максимально врахувати побажання всіх ромських організацій та громад Ужгорода і нікого не обійти увагою.

Наголошувалося, що Закарпатська ОДА підтримує проведення заходу на обласному рівні, на це передбачено фінансування. Проводити святкування в Ужгороді відокремлено – недоцільно, на цьому зійшлися всі учасники зібрання. Краще доповнити план заходів і провести все на високому рівні. Ужгородська міська рада також долучиться до організації.

Міжнародний день ромів відзначається 8 квітня й приурочений, зокрема, проведенню у 1971 році у Лондоні I Всесвітнього конґресу ромів. Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу ромá та 80 ромських субетносів, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів.

Вернуться назад