Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / Головні новини > День весняного рівнодення: прикмети та цікаві факти

День весняного рівнодення: прикмети та цікаві факти


20-03-2017, 08:35
День весняного рівнодення: прикмети та цікаві факти


Сьогодні, 20 березня - день весняного рівнодення. Не вдаючись у зарозумілі наукові пояснення, день весняного рівнодення - це період, в який Сонце нарешті перевалює через екватор з південного боку Землі на північний і починає більш інтенсивно прогрівати нашу півкулю. Завдяки цьому стає тепліше, світліше, і до нас приходить справжня весна.

Точна дата весняного рівнодення може "блукати" через те, що астрономічний рік відрізняється від календарного. Момент проходження Сонця через екватор небесної сфери з південної півкулі в північну щороку трохи зміщується, а у високосний рік ця різниця компенсується за рахунок зайвого дня.

Весняне рівнодення в 2017 році відбудеться 20 березня коли світові годинник покажуть 10:28 ранку.

День весняного рівнодення: прикмети та цікаві факти



Весняне рівнодення - цікаві факти й астрономічні події

- Це тільки для мешканців північної півкулі рівнодення у березні є весняним, а ось у південній півкулі - навпаки, воно осіннє.
- З моменту весняного рівнодення тривалість кожного нового дня починає збільшуватися до дня літнього сонцестояння - знову ж таки, на відміну від південної половини Землі.
- Прийнято вважати, що під час весняного рівнодення тривалість дня і ночі однакова і становить 12 годин. Насправді цього дня Сонце візуально знаходиться довше над Землею завдяки ефекту атмосферної рефракції, тому день на кілька хвилин довший за ніч.
- Проміжок часу між двома однойменними рівноденнями називається тропічним роком і становить приблизно 365,2422 сонячних діб, ця різниця накопичується і за 4 роки становить 1 добу - той самий зайвий день високосного року.
- Сонячні промені цього дня падають прямовисно на екватор.
- У день весняного рівнодення на північному полюсі Землі вперше за 6 місяців сходить Сонце.
- Сонце в день весняного рівнодення сходить строго на сході і заходить строго на заході (з мінімальною похибкою).
- День весняного рівнодення вважається астрономічним початком весни.
- Слов'янське свято Масниці, коли люди зустрічали весну і проводжали зиму, приурочений до весняного рівнодення.
- Весняне рівнодення є початком нового року для багатьох людей Землі.
- Традиційно 20 березня відзначається Всесвітній день Землі, який закликає всіх людей до усвідомлення того, що Земля - наш спільний дім, який слід любити, берегти і зберігати для наступних поколінь.
- У день весняного рівнодення астрологи святкують своє професійне свято - День астрології, приурочений до початку астрологічного року, коли Сонце вступає в знак Овна.

Традиції свята
Сонце – є життя, тепло і майбутнє. Саме так міркували наші предки. Тому вони так любили пекти млинці – невеликі коржики у формі кола, що нагадують сонце формою і кольором.
У цей день слід залишити всі погані думки і звільнити свою голову тільки для радісних і позитивних надій. А все тому, що злі духи активізуються, чують людські думки і матеріалізують їх.

Крім млинців, пекли солодкі пряники у формі жайворонка. У тісто запікали невеликі символічні предмети. Якщо попадеться кільце, значить, скоро весілля, якщо гудзик – обновки, якщо монета – достаток.

Прикмети до дня весняного рівнодення 2017
1. Слідкуйте за погодою в цей день — 20 березня 2017 року, адже вона визначає характер погоди за найближчі 40 днів.
2. Якщо в цей день тепло, то холоду і заморозків до літа вже не буде.
3. Якщо весело зустріти свято, то й увесь наступний рік пройде без турбот. Але якщо підпустити думки сумні, то не минути біди.
Вернуться назад