Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Загроза туберкульозу на Закарпатті: медики занепокоєні зростанням захворюваності серед дітей (ВІДЕО)

Загроза туберкульозу на Закарпатті: медики занепокоєні зростанням захворюваності серед дітей (ВІДЕО)


18-03-2017, 19:53 Вперше за багато років захворюваність на туберкульоз в Закарпатській області перевищила загальноукраїнський показник

Загроза туберкульозу на Закарпатті: медики занепокоєні зростанням захворюваності серед дітей (ВІДЕО)


Проблеми профілактики, діагностики та лікування туберкульозу обговорювали в Ужгороді під час розширеного засідання профільної асоціації районні та дитячі фтизіатри, керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги. Про це повідомляє прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області.

Генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип зауважив, що вперше за багато років захворюваність на туберкульоз в нашій області перевищила загальноукраїнський показник. Серед виявлених хворих понад 80 % - представники соціально-незахищених верст населення. Разом з тим, відзначалось що ефективність лікування туберкульозу в області достатньо висока, адже фтизіатричні заклади чи не єдині які не мають проблем із медикаментозним забезпеченням

На необхідність дотримання розмежування під час проходження лікування пацієнтів в стаціонарі з різними формами туберкульозу звернув увагу заступник головного лікаря Йосип Сарваш.

Особлива увага медиків була акцентована на проблемі зростання захворюваності у дітей. І причина не тільки у тимчасовій відсутності вакцини БЦЖ , але й у нехтуванні проведення туберкулінодіагностики - пробами Манту. Обласний дитячий фтизіатр Катерина Дебрецені зазначила що кожні третя дитина, яка захворіла, вже має резистентний туберкульоз.

Лікарі-фтизіатри звернули увагу колег-сімейних лікарів на те, що саме профілактика, щеплення та своєчасне обстеження є найдієвішим засобом попередження туберкульозу. А проведення проби Манту є безальтернативним способом виявлення її на початкових стадіях. Відтак і зупинення небезпечного захворювання. Детальніше у сюжеті "М-Студіо":


Вернуться назад