Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Москаль з’ясовує, в якому стані перебувають могили видатних закарпатців, що поховані за кордоном

Москаль з’ясовує, в якому стані перебувають могили видатних закарпатців, що поховані за кордоном


6-03-2017, 08:24
Москаль з’ясовує, в якому стані перебувають могили видатних закарпатців, що поховані за кордоном
Керівник Закарпаття направив листи в Посольства України в Словаччині та Чехії з проханням повідомити, в якому стані знаходяться там могили відомих закарпатців.

Йдеться насамперед про письменника, журналіста та активного діяча Карпатської України Василя Ґренджу-Донського (котрий народився в 1897р. в Міжгір’ї на Закарпатті, а помер у 1974р. й похований на Пагорбі Слави в Братиславі) та президента Гуцульської Республіки Степана Клочурака (котрий народився в 1895р. в Ясіня на Закарпатті, а помер у 1980р. і похований у Празі). Лист голови Закарпатської ОДА спричинений скандальними подіями навколо примусової ексгумації в Празі могили українського письменника Олександра Олеся та його дружини.

Якщо з’ясується, що могили В. Ґренджі-Донського, Степана Клочурака чи інших видатних закарпатців також мають термін оренди чи труднощі з орендною платою, Г.Москаль ініціюватиме перепоховання останків цих людей на Закарпатті.
Вернуться назад