Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > В Україні введуть нові газові платіжки: що зміниться для споживачів

В Україні введуть нові газові платіжки: що зміниться для споживачів


27-02-2017, 08:07
В Україні введуть нові газові платіжки: що зміниться для споживачів


У квітні 2017 року українці отримають нові платіжки за газ, в яких буде вказано не тільки використаний обсяг блакитного палива, але і його витрати в одиницях енергії.

Зокрема, крім куб. м у квитанції буде надана інформація і про таких одиницях виміру:

- КВтгод;
- Гігакалорії;
- Мегаджоулі.

Ці дані будуть носити тільки ознайомлювальний характер. Оплачувати спожитий газ українці будуть за кількістю використаних кубометрів.

В Україні введуть нові газові платіжки: що зміниться для споживачів


Проте пізніше споживачів переведуть на оплату за спожиті енергетичні одиниці в кВтгод.

В Україні введуть нові газові платіжки: що зміниться для споживачівЯк розраховується вартість газу в залежності від його енергетичної цінності

Ціна на газ повинна залежати від його якості. Впровадження такої практики дозволить привести систему комерційних розрахунків України за газ у відповідність з третім енергетичним пакетом Європейського Союзу. Споживачі будуть платити за спожиту енергію, а не за обсяг палива.

"Для визначення спожитого обсягу енергії буде використана формула: Е = V*H, де Е - це обсяг спожитої енергії, V - об'єм спожитого газу, приведений до стандартних умов, Н - середньозважене значення вищої теплоти згорання газу. Що стосується обсягу газу, то він вимірюється традиційними газовими лічильниками, тобто українським споживачам не доведеться міняти прилади обліку", - повідомили в прес-службі "Київоблгаз".

Джерело
Вернуться назад