Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Кабмін України затвердив Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 рр.

Кабмін України затвердив Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 рр.


8-02-2017, 20:09
Кабмін України затвердив Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 рр.
Впровадження середньострокового бюджетного планування та створення незалежного органу для оцінки реалістичності макропрогнозу і прогнозу доходів держбюджету передбачає Стратегія управління державними фінансами на 2017-2021 рр., яку затвердив уряд України на засіданні в середу.

“Ми будемо спрямовувати гроші на найбільш важливі напрямки і повністю забезпечимо фінансовим ресурсом ключові сфери реформ. Ми не можемо дозволити собі жити з успадкованими бюджетами, роблячи в них незначні зміни”, – сказав, представляючи документ, міністр фінансів Олександр Данилюк.

Він підкреслив, що принцип встановлення чітких пріоритетів, на якому був побудований держбюджет-2017, закладений також і в прийняту стратегію.

“Нам доведеться робити вибір – від яких послуг ми як держава повинні відмовитися або які можемо отримувати за меншу вартість або в меншому обсязі. Саме впровадження стратегічного прогнозування і середньострокового бюджетування дозволить нам визначити ці пріоритети і забезпечити ресурси на їх реалізацію”, – зазначив О. Данилюк.

Як уточнили в Мінфіні, це означає розподіл бюджетних ресурсів відповідно до пріоритетів розвитку на три роки, а також розробку чітких цілей розвитку на п’ять років і ключових показників ефективності для оцінки імплементації стратегії.

На думку міністра, основними проблемами поточного управління державними фінансами є невизначеність у сфері бюджетного планування, низька якість і висока вартість послуг, фокусування на контролі витрат і дотриманні формальних вимог.

Глава Мінфіну додав, що розробка такої стратегії є одним із зобов’язань України перед ЄС і Міжнародним валютним фондом. В її розробці допомогу надавали, зокрема, Всесвітній банк і уряд Німеччини.

Серед ключових завдань прийнятого документа О.Данилюк назвав дотримання бюджетної дисципліни, забезпечення ефективного виконання бюджету, зростання прозорості та підзвітності державних фінансів, пише Файненс.ЮА.

Серед пріоритетів він назвав продовження реформування податкової системи з метою забезпечення передбачуваності податкової політики, підвищення якості та ефективності адміністрування, розширення бази. “Ключове завдання – знизити податковий тиск”, – підкреслив глава Мінфіну.

У відомстві зазначили, що стратегія складається з чотирьох частин: дотримання загальної бюджетно-податкової дисципліни, підвищення ефективності розподілу ресурсів, забезпечення ефективного виконання бюджету, підвищення рівня прозорості та підзвітності.
Вернуться назад