Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Українські музиканти самотужки рахуватимуть кількість пісень державною мовою на радіо

Українські музиканти самотужки рахуватимуть кількість пісень державною мовою на радіо


1-02-2017, 17:41 Співаки і музичні гурти закликають долучатися до флешмобу усіх небайдужих

Українські музиканти самотужки рахуватимуть кількість пісень державною мовою на радіо


Від сьогодні українські музиканти починають самотужки рахувати, скільки пісень державною мовою лунають в радіоефірі. Свій моніторинг активісти назвали національним флешмобом "Квоти під контролем", інформує "5 канал".

Кожен учасник акції обрав для себе по одній з десяти найрейтинговіших радіостанцій і обіцяє слухати її уважно упродовж 30 хвилин, а потім оприлюднити враження від почутого на своїй сторінці у соцмережі.

Співаки і музичні гурти закликають долучатися усіх небайдужих і уже за два тижні планують підбити підсумки такого народного контролю.

"Національна рада, яка має це все контролювати, немає довіри до того, що цей орган буде дійсно об'єктивно контролювати і моніторити всіх. Тому мусимо проводити такі флешмоби", - пояснює лідер гурту "Гайдамаки" Олександр Ярмола.

"Цікаво всім проаналізувати ситуацію, що дійсно звучить зараз на українських радіостанціях. Тому вже сьогодні ми будемо розпочинати і упродовж десяти днів має відбуватися цей моніторинг", - ділиться задумом ініціатор флешмобу Сергій Файфура.

Нагадаємо, 8 листопада торік набрав чинності закон, що збільшує квоти на пісні українською мовою в радіоефірі. Їх має бути не менше 25% від загальної кількості композицій. Офіційно ці підрахунки зобов'язана вести Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Нагадаємо, в листопаді у Нацраді підрахували, що чотири українські радіостанції порушили закон про квоти. Раніше Кириленко розповів про схему, за якою недоброчесні радіостанції обходять закон про квоти на українську пісню.
Вернуться назад