Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини / ukrnet > Рекреаційні пункти в лісах Міжгірщини активно використовуються туристами

Рекреаційні пункти в лісах Міжгірщини активно використовуються туристами


12-01-2017, 19:51 В останні роки поняття «зелений» туризм у Закарпатті стало не тільки ближчим, а й самі його широти значно розширилися. Безумовно, особливу увагу розвитку туристичного напрямку покладено на лісові господарства, які не тільки турбується про збереження лісів, а й створюють належні умови для комфортного відпочинку туристів.
Рекреаційні пункти в лісах Міжгірщини активно використовуються туристами

Наприклад, у Міжгірському лісовому господарстві давно зрозуміли, що хороші місця відпочинку для людей сприяють подальшому збереженню лісових багатств. Рекреаційні пункти відпочинку, які почали працювати в лісгоспі дають можливість туристам повноцінно насолоджуватися природою, при цьому забути про стихійні місця ночівлі, розведення багаття і паркінгу транспорту.

Зараз на території підприємства створено понад півтора десятка рекреаційних пунктів.

Перш за все такі зони намагаються розташувати уздовж доріг і поблизу природних пам’яток, які приїжджають дивитися туристи. Директор Міжгірського лісового господарства Іван Барна розповідає, що подібна практика створення рекреаційних пунктів – це шлях до виховання і любові до навколишнього середовища. Він також вказує на те, що крім комфортного перебування в лісі туристи зі стендів черпають інформацію про світ фауни і флори, гриби, знайомляться з правилами поведінки в лісі і про штрафи, які передбачені за порушення порядку.

Іван Барна додає, що частина рекреаційних пунктів встановлені у підніжжя Синевирського перевалу та при автомагістралях державного значення – Торунського перевалу, на межі смт. Міжгір’я і с. Соймів, урочищі Завирища на околиці с. Вучкове й у віддалених лісових закутках – урочищах Козяй, Повчова, Грабовець. І всі вони мають великий попит у гостей області. Особливо це можна було побачити під час великого напливу туристів – новорічно-різдвяних свят.

Створюючи зони відпочинку, лісівники продумують всі дрібниці. Тож зазвичай в таких місцях зведені ошатні альтанки, дерев’яні накриття, гойдалки, столи зі зручними лавками. Камінні мангали та спеціально облаштовані місця для розведення вогню убезпечують поширення найбільшого ворога лісу в зелених насадженнях. Все створено силами працівників влісової охорони. Своєрідною родзинкою на території рекреаційних пунктів є точки продажу лісових «дарів», де за доступними цінами можна придбати продукцію з лісу.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Вернуться назад