Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Вчені з'ясували, чим небезпечні смартфони для дітей

Вчені з'ясували, чим небезпечні смартфони для дітей


11-01-2017, 12:26 Як правило, синдром сухого ока діагностується у людей похилого віку, проте останнім часом захворювання почало стрімко "молодіти"

Вчені з'ясували, чим небезпечні смартфони для дітей


Корейські вчені прийшли до висновку, що діти, які проводять за екраном смартфона від трьох годин і більше частіше, ніж їх менш схильні до впливу сучасних гаджетів однолітки, страждають від синдрому сухого ока (ССО).

Щоб симптоми ССО зникли дітям довелося не користуватися смартфонами протягом місяця.

Синдром сухого ока виникає в тому випадку, коли організм не в змозі виробляти досить сліз. В результаті очі стають червоними і дратівливими. Відчувається це, ніби в них потрапив пісок.

Як правило, ССО діагностується у людей похилого віку. Однак останнім часом захворювання почало стрімко "молодіти", синдром був помічений навіть у дітей. Вчені впевнені, що причина криється в повальному захопленні смартфонами.

Щоб підтвердити цю теорію, корейські вчені провели дослідження 916 дітей у віці від семи до 12 років. В ході перевірки зору з'ясувалося, що у 6,6% випробовуваних вже був синдром сухого ока. Майже всі вони користувалися смартфонами протягом 3,2 години в день.

При цьому майже половина більш здорових однолітків не користувалася гаджетами, а решта сиділи за екраном мобільного телефону в середньому по 37 хвилин в день.

Корейським вченим вдалося знайти і більш переконливий доказ наявності зв'язку ССО і часом, проведеному за смартфоном.

Так, дітей, які страждають від цього синдрому, попросили на місяць утриматися від використання гаджетів. В результаті симптоми недуги повністю зникли.

Батькам, які хочуть захистити дітей від згубного впливу смартфонів на здоров'я, але не можуть повністю виключити гаджети з їхнього життя, радять не давати дітям мобільні пристрої за годину до сну, а також стежити, щоб дитина не проводила за екраном мобільного більше двох годин поспіль.

Джерело
Вернуться назад