Закарпатський кореспондент > Останні новини / Дозвілля > Як не захворіти взимку: ТОП-4 простих способів

Як не захворіти взимку: ТОП-4 простих способів


9-01-2017, 10:41 Найчастіше інфекція проникає в наш організм з шкіри рук, тому приділяйте гігієні більше уваги

Як не захворіти взимку: ТОП-4 простих способів


Сніг, холодний вітер і вогка слякоть здатні вибити з колії звичного ритму життя будь-яку людину. Щоб вберегтися від різних застуд і хвороб, дотримуйтесь простих правил.

Мийте руки частіше.

Відомо, що найчастіше інфекція проникає в наш організм зі шкіри рук, тому приділяйте гігієні більше уваги, ніж зазвичай. За даними американських вчених, ті, хто часто і ретельно миють руки, хворіють на 45% рідше.

Щоб убезпечити себе в розпал сезонних епідемій грипу і ГРВІ носіть із собою власну ручку і не користуйтеся тими, що лежать в загальному доступі в банках, в магазинах біля каси і т.п.

Крім того, носіть з собою маленький флакончик з антибактеріальним засобом і користуйтеся ним після того, як ви торкалися сильно забруднених поверхонь – наприклад, після поїздки в громадському транспорті.

Також не забувайте мити руки правильно: спочатку ретельно їх намильте (саме тертя між шкірою і милом допомагає видалити бактерії), потім змийте великою кількістю води і витріть насухо. Пам'ятайте, що вологе середовище ідеальне для розмноження бактерій.

Пийте більше рідини.

Достатня кількість води не дозволить бактеріям влаштуватися в вашому організмі, навіть якщо ви перебували поруч із заразною людиною. Справа в тому, що слизова оболонка носа служить природним бар'єром від бактерій, який ускладнює проникнення мікроорганізмів. Але якщо ви п'єте мало води, слизова пересихає, і захист стає менш ефективним.

Не переохолоджуйтеся.

Переохолодження послаблює імунітет, оскільки організм витрачає дорогоцінні сили на те, щоб підтримувати на потрібному рівні температуру тіла, а на боротьбу з інфекціями енергії не залишається. Коли людина мерзне, включається природний захисний механізм, і кров приливає до життєво важливих органів, саме тому руки, ноги і голова замерзають у першу чергу.

Тепле взуття, шапка, рукавиці – все це необхідно, коли температура опускається нижче нуля. Крім того, в дуже холодну погоду одягайтеся багатошарово, це допоможе вам зберегти тепло.

Не хвилюйтеся.

Встановлено, що стрес – один з найпотужніших чинників, які послаблюють імунну систему. У тих, хто практикує йогу і медитації, нижчий рівень гормону стресу кортизолу. Тим часом, лікарі сьогодні впевнені, що високий вміст цього гормону підвищує ризик захворювання. Намагайтеся щодня знайти хоча 10-15 хвилин на те, щоб розслабитися, зробити кілька глибоких вдихів і видихів і подумати про приємне.

Джерело
Вернуться назад