Закарпатський кореспондент > Спорт / Останні новини / Головні новини > Футбол у житті відомих закарпатців

Футбол у житті відомих закарпатців


10-12-2014, 16:45 Футбол у житті відомих закарпатцівХет-трик, "еластіко", або "фліп-флап", прокидання схрещуванням, куатемінья, переступи та ще багато крутих фінтів є тільки у футболі. Яскравий, красивий та разючий він є демонстрацією техніки, креативності, нахабності та впевненості.

На сьогодні понад 300 тисяч людей по всьому світу грають у м’яч, а трансляції топових матчів збирають мільйонні аудиторії по всьому світу. Футболом захоплюються як чоловіки так і жінки. Це найтолерантніший вид спорту. Щорічно на купівлю іменитих гравців клуби витрачають мільярди доларів, хоча стати футболістом може кожен. А сьогодні найбільш популярний вид спорту святкує своє День народження. Отож, на честь свята журналісти "Закарпатського кореспонденту" поспілкувалися із видатними постатями футболу на теренах області.

У футбол можна грати, його можна переглядати, а можна любити. Перший, з ким ми розпочинаємо подорож у світ футболу - Андрій Гаваші. Андрій Гаваші, жива легенда Закарпаття, видатний голкіпер та футбольний діяч. Тривалий час він був президентом Закарпатської федерації футболу, делегатом на матчах найвищого рангу, членом Виконкому ФФУ. Його називають яскравою кометою в історії «Динамо», та не всі знають, що Андрій Гаваші любить футбол і живе ним і нині. Андрій Андрійович залюбки розповів, чим для нього є футбол:

Окрім футболу я все своє життя захоплювався гірськими лижами та тенісом. Завжди був в русі й ніколи не збавляв темп. Свій шлях у футболі я розпочав з дитинства, напевне як більшість хлопців. У своє задоволення після школи я ходив «поганяти» м’яча. Раніше ж не було комп'ютерів і телевізорів і ми виховувалися за іншими принципами.

З настальгією згадую, як починав займатися цим спортом, назавжди викарбований у пам’яті мій перший гол у великому футболі. За ці довгі роки змінилося все, в тому числі і футбол. Зараз він став швидкісним і жорстким, команди навчилися грати колективно, як колись вчив Валерій Лобановський.

Видимі зміни спостерігаються і у закарпатському футболі. Однак для успішного виховання футболістів необхідні належні умови для тренувань, поставлена тренерська робота та наполеглива праця підопічних: тренування і прагнення добиватись високих спортивних результатів, приносити очки своїй команді й звісно розвивати свій талант, без якого не буде справжнього професіонала. Як казав хтось з великих, щоб добре грати у футбол , треба бути інтелігентним фанатиком. Тільки так можна досягнути результатів на футбольному Олімпі.

Футбол у житті відомих закарпатців


Вадим Дьордь, директор ДЮСШОР м.Ужгорода, тренер, за чиїми плечами величезний досвід роботи, спортивна кар'єра та щоденна наполеглива праця у світі юнацького футболу.

Футбол - король спорту, а легка атлетика - королева! Я думаю футбол один із наймасових видів спорту, адже в футбол починають грати з 6 років і професійна кар'єра футболіста може продовжуватись до 40. Аматорським же можна займатися до і до 60-ти. Футбол - це інтелектуальний спорт, адже треба прораховувати всі ходи, контролювати своє тіло, тактику та стратегію. Голова посилає сигнал ногам і вони її мають слухатися. Це один з небагатьох видів спорту, який збирає на трибунах стадіонів до 100 тисяч вболівальників, а ще мільйони в той же час переглядають матчі по телевізору чи слухають по радіо.

У 7 років батько привів мене в футбольну секцію дитячої спортивної школи і з того часу розпочалася моя футбольна кар'єра. Першим тренером став Олександр Філіп. Саме він прищепив мені поняття дисципліни, техніку гри в футбол, повагу до старших, людяність та відчуття гри в команді на загальний результат. Ці благородні якості дали мені змогу досягти значних результатів і в спорті і в житті. Після закінчення юнацької школи, я поступив в Київський спортивний інтернат. Грав на професійному рівні за Динамо та після завершення кар'єри футболіста я зайнявся тренерською роботою, закінчивши вищу школу тренерів. Отримав ліцензію УЄФА і чотири роки тому повернувся до рідного Ужгорода, де очолив дитячу школу футболу і тепер моє життя - тренування діточок і розвиток юнацького футболу на теренах Закарпаття. Відрадно, що у нас є хороша тренерська база, є люди, яким небайдужий футбол в області і гравці, які прагнуть здобувати перемоги!

Футбол у житті відомих закарпатців


Віталій Мещеряков, директор ЗО ОДТРК "Тиса-1"свій перший репортаж писав саме про футбол:

«Спорт був у моєму житті з самого дитинства. Дуже любив грати у футбол, ця гра просто заворожувала. Окрім того, разом із батьком завжди дивився по телевізору футбольні матчі. Напевно саме батько і прищепив мені любов до гри мільйонів. Зараз і часу не так багато і футбол вже не той, що раніше. Дивлюся переважно Єврокубкові матчі, а український футбол надзвичайно рідше.
Пам’ятаю навіть свою першу публікацію - вона була про футбол. Це була аналітична стаття про матч "Карпати-Хельсінборг" у 1999 році.

Найбільш яскраві враження були від поїздки до Дніпропетровська: Їхали зі Львова до Києва двома спеціальними поїздами (спонсором Карпат тоді була
Львівська залізниця). До Києва не довезли кілометрів зо тридцять. Хто скоріше вийшов з вагонів - добирався самостійно. Решта - у супроводі міліції. Взагалі життя у світі спорту надзвичайно цікаве. Окрім футболу я також займався карате, баскетболом, легкою атлетикою та плаванням. Але спорт не залишаю. Думаю, лише любов до спорту може стати запорукою здорового життя».

Футбол у житті відомих закарпатців


Ілля Попович, юна зірочка у футбольному світі, кращий гравець фіналу турніру ім. Югаса, вихованець СДЮСШОР:

«Футбол - це більше, ніж гра. Сказати, що футбол - це життя, нічого не сказати. Футбол не можна описати не можна описати одним словом. Я захоплююся цим спортом і планую присвятити йому своє життя. Саме мій батько спонукав мене любити цей вид спорту, віддавши у футбольну школу. Із задоволенням хожу на щоденні тренування і вдячний тренерам і батькам за те, що дають змогу тренуватися і грати».

Футбол у житті відомих закарпатців


Отож, вітаємо всіх футболістів, тренерів, аматорів, ветеранів та поціновувачів футболу зі святом! Грайте, перемагайте та вболівайте за улюблений спорт!

Давидова Юлія, "Закарпатський кореспондент"
Вернуться назад