Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Українцям дадуть ще одну субсидію

Українцям дадуть ще одну субсидію


30-12-2016, 16:25 Для того, щоб полегшити життя українцям після різкого зростання тарифів на “комуналку”, уряд вдосконалив систему субсидій, зробивши їх доступними всім нужденним громадянам. Крім того, щоб максимально розвантажити громадян від витрат на ЖКП, Кабмін вирішив надати їм ще один бонус.

Українцям дадуть ще одну субсидію


Журналісти з’ясували, за що ще українці тепер зможуть платити менше, і розібрався у всіх найактуальніших питаннях про субсидії.

Плюс одна субсидія

Крім звичайної знижки на “комуналку”, Кабінет міністрів України також ввів механізм відшкодування пільг і субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком.

Він закріплений в урядовій постанові “Про затвердження Порядку визначення граничного розміру витрат на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком, на підставі якого надаються субсидії населенню”.

“Зараз населення може отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг – водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії. А тепер ми даємо можливість сім’ям отримати підтримку від держави і на сплату послуги з управління багатоквартирними будинками. Вводимо відповідний Порядок”, – зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Він нагадав, що в Україні діє закон “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку” (№417). Документ передбачає перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуги з управління багатоквартирними будинками.

Дія Порядку, який затвердив Кабмін, поширюється як на керівників багатоквартирного будинку, так і на об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), а також житлово-будівельні (житлові) кооперативи (ЖБК).

Два зайця одним пострілом

Це урядове рішення не тільки буде берегти гаманці українців, але, можливо, і дозволить вирішити одну з найгостріших проблем реформи ЖКГ – перекладання відповідальності за капітальний ремонт житлового фонду на плечі членів ОСББ.

Джерело
Вернуться назад