Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Стало відомо, наскільки здорожчає пачка цигарок після підвищення акцизів

Стало відомо, наскільки здорожчає пачка цигарок після підвищення акцизів


24-12-2016, 14:41 Ціна на пачку цигарок 2017 року підніметься до 23 грн після запланованого підвищення акцизів на 40%.

Стало відомо, наскільки здорожчає пачка цигарок після підвищення акцизів


Такі зміни передбачають представники тютюнових компаній, передає ТСН.

"У середньому ціна пачки сигарет повинна вирости на 4,5—5 грн — до 23 грн", — заявив директор відділу корпоративних питань і комунікацій компанії "JTI Україна" Олександр Когут.

За його словами, представники галузі вже кілька років вимагають ухвалення довгострокового плану підвищення акцизних ставок на 3—5 років. "Такий підхід відповідає зобов'язанням щодо підвищення мінімальної ставки акцизу до європейських показників — 90 EUR на 1000 шт. Наразі в Україні цей показник становить 16 EUR", — сказав Когут.

За підрахунками тютюнової індустрії, для гармонізації акцизних ставок з ЄС у випадку підвищення ставки мінімального акцизу на 20% Україні знадобиться щонайменше 10 років.

Додамо, що Рада проголосувала за підвищення 2017 року специфічної ставки акциз на цигарки до 40%, тобто до 445,56 грн за 1 тисячу цигарок, і це без підвищення адвалорної ставки (12%). Також Верховна Рада підвищила акциз на пиво та лікеро-горілчані вироби.
Вернуться назад