Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Без паніки: експерти дали прогноз щодо курсу долара в Україні

Без паніки: експерти дали прогноз щодо курсу долара в Україні


23-12-2016, 16:14 Паніка, викликана націоналізацією Приватбанку, швидко вщухла, що сприятиме зміцненню гривні до Нового року. За словами економіста Івана Нікітченка, в січні курс буде на рівні 26,5–27,5 грн за долар.

Без паніки: експерти дали прогноз щодо курсу долара в Україні


“У лютому він, швидше за все, залишиться в цьому діапазоні, але може і почати поступово зростати. Це залежить від очікувань щодо отримання траншу МВФ у $1,7 млрд (якщо дадуть, долар подешевшає – ред.), ситуації на сході країни і стабільності роботи Приватбанку”, – пояснив він.

Цей прогноз також підтверджує керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. На його думку, якщо не відбудеться ескалації конфлікту на Донбасі, нової паніки населення на хвилі недовіри до банків та інших форс-мажорів, то цієї зими курс долара буде коливатися в нинішньому коридорі 26-27 грн/$.

“Націоналізація Приватбанку пройшла досить спокійно, не викликавши серйозної паніки у населення. Це означає, що курс повинен заспокоїтися і бути взимку стабільним. Звичайно, на нього можуть вплинути і закупівлі газу, але такі коливання будуть короткочасними”, – зазначив він.

Крім того, експерти вважають, що скасування 2%-ного збору в Пенсійний фонд при купівлі валюти, принесе свою користь.

“Безсумнівно, це позитивно позначиться на детінізації валютного ринку. Купувати $100-400 (в межах ліміту у 12 тис. грн в еквіваленті) у міняйл вже не буде сенсу, бо ризики не окуплять можливий більш вигідний курс у кілька копійок. Але великі суми і оборот грошей у межах тіньової економіки не вийдуть на світло”, – пояснив Нікітченко.

Забловський також упевнений, що скасування збору допоможе заспокоєнню курсу, оскільки люди будуть частіше купувати валюту в банках, адже не доведеться нести додаткових витрат.

“Але не варто розраховувати на серйозну детінізацію валютного ринку, тому що зараз у банківському секторі ще багато обмежень, так і близько 40% економіки України перебуває в тіні. Поки не буде проводитися максимальна лібералізація фінсектора і не будуть створені умови для роботи бізнесу в легальному полі, спекулянти і нелегальні обмінники залишаться як і раніше у фаворі”, – заявив він.

Джерело
Вернуться назад