Закарпатський кореспондент > Надзвичайні події / Останні новини / Головні новини / ukrnet > Закарпатські рятувальники звернулись до водіїв з важливим повідомленням

Закарпатські рятувальники звернулись до водіїв з важливим повідомленням


22-12-2016, 13:45 За прогнозами Закарпатського центру з гідрометеорології, ввечері 22 грудня, вночі, вранці та в першій половині дня 23 грудня на більшій частині території Закарпатської області та по м. Ужгороді очікуються тумани з видимістю 200-500 м, місцями 50-100 м. На дорогах області збережеться ожеледиця.

Закарпатські рятувальники звернулись до водіїв з важливим повідомленням


Про це повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області.

Якщо на автошляхи опустився туман, за можливості скасуйте подорож або відкладіть її на невизначений час, поки мряка не розсіється. Коли ж поїздка дуже важлива і ви зобов’язані вирушити з дому, дотримуйтеся низки нескладних правил. Зокрема, прогріваючи авто, увімкніть склоочисники – часто ілюзії густого туману додає брудне лобове скло. Крім цього, не допускайте запотівання стекол. Якщо ж таке сталося, то включіть опалення і вентиляцію салону.

Під час поїздки увімкніть протитуманні фари або, за їх відсутності, фари ближнього світла (але в жодному разі не дальнього). У тумані знизьте швидкість – вона не повинна перевищувати половини відстані видимості (наприклад, при видимості 20 метрів – швидкість не більше 10 км/год.). Якщо ж видимість становить менше двох метрів, зупиніть автомобіль на узбіччі та включіть аварійну світлову сигналізацію.

При русі в туманну погоду тримайте безпечну дистанцію з іншими учасниками дорожнього руху. Також забудьте про маневрування, обгони, випередження. Коли є гостра необхідність такого маневру, то будь-яким способом попередьте навколишніх про свої наміри – світлом фар або звуковим сигналом.

Керування автомобілем у тумані дуже швидко втомлює. При перших ознаках втоми – зупиніть машину, закрийте очі й відпочиньте. Продовжуйте рух лише тоді, коли повністю відновите власні сили.

Не можна розслаблятися й пішоходам: у тумані, так само як і в темну пору доби, при русі по краю проїжджої частини людина обов’язково має позначити себе світловідбивальними елементами. Інакше водії просто не побачать пішохода, що може призвести до аварії.

Закарпатські рятувальники звернулись до водіїв з важливим повідомленням

Вернуться назад