Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини / ukrnet > Після введення мораторію на експорт кругляка кількість деревообробних підприємств на Закарпатті зросла на 136 відсотків

Після введення мораторію на експорт кругляка кількість деревообробних підприємств на Закарпатті зросла на 136 відсотків


22-12-2016, 10:15 Введення Верховною Радою України мораторію на експорт ділової деревини, а також запроваджена Геннадієм Москалем заборона на вивезення паливної деревини в круглому вигляді, під виглядом якої за кордон часто вивозили діловий кругляк, позитивно вплинула на деревообробну галузь Закарпаття.

Після введення мораторію на експорт кругляка кількість деревообробних підприємств на Закарпатті зросла на 136 відсотків


Про це повідомляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Якщо на 1 листопада 2015 року (відколи діє мораторій) в області було зареєстровано 626 фізичних осіб підприємців та 292 юридичні особи, що займалися глибокою переробкою деревини і виробництвом кінцевого продукту, то за рік, станом на 1 листопада 2016 року, кількість фізичних осіб збільшилася до 851 (тобто на 136 відсотків), а юридичних осіб – до 402 (тобто на 138 відсотків). Загальний приріст деревообробних підприємств становить 136 відсотків.

– І ця цифра продовжує збільшуватися, – зазначає Г.Москаль. – Так, із 1 листопада до 1 грудня цього року кількість фізичних осіб збільшилася ще на 12, а юридичних – на 11. При цьому, що важливо, у значної кількості новостворених підприємств задіяний іноземний капітал. Тобто іноземці, зрозумівши, що «шари» у вигляді дешевого кругляка більше не буде, вже почали створювати виробництво у нас. А це й додаткові робочі місця із зарплатами, і податки, які переважно залишаються в області. Крім того, з моменту введення мораторію вирубка лісу на Закарпатті зменшилася приблизно на 10 відсотків (точні дані будуть у кінці грудня). Це відповідь усім тим розумникам, які на догоду Євросоюзу намагаються переконати суспільство скасувати мораторій і перетворити Україну на сировинний придаток до Європи.
Вернуться назад