Закарпатський кореспондент > Суспільство / Останні новини > Українських школярів змусять обирати професію з 9 класу

Українських школярів змусять обирати професію з 9 класу


16-12-2016, 09:27
Українських школярів змусять обирати професію з 9 класу


У Державній службі зайнятості закликали українських школярів не пізніше, ніж з 9 класу проходити тестування з професійної орієнтації. Про це 15 грудня повідомляє прес-служба відомства.

Тестування для визначення професійних здібностей проводять безкоштовно в в будь-якому центрі зайнятості, уточнив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

У період з січня по листопад 2016 року таке тестування пройшли 783 тисячі школярів. Приблизно таку ж кількість консультацій провели фахівці служби зайнятості, в тому числі в 241,8 тисячах випадків використовувався профдіагностичний інструментарій.

Валерій Ярошенко навів дані досліджень міжнародних організацій, на підставі яких більше половину молодих українців працюють не за фахом.

“Коли людина буде знати, який тип роботи їй підходить за темпераментом і професійними якостями, шанси вибрати правильну спеціальність буде набагато більше. Тому ми закликаємо не пізніше ніж з 9 класу починати проходити профорієнтаційні тести”, – підкреслив Валерій Ярошенко.

Крім того, коректна профорієнтація дозволить усунути дисбаланс на ринку праці. “Популярність професій і затребуваність фахівців, які були необхідні 10 років тому, кардинально змінилася. Зараз роботодавцям вкрай необхідні “робочі руки”, – говорить Валерій Ярошенко.

В даний час для українських старшокласників передбачено тестування, в середній школі проводять групові зустрічі, на яких обговорюють вибір майбутньої професії, а в початкових класах такі заходи проводять в інтерактивній формі.
Вернуться назад