Закарпатський кореспондент > Економіка / Останні новини > Підсумки закупівель ліків за рік: Україна купує медикаменти з усього світу

Підсумки закупівель ліків за рік: Україна купує медикаменти з усього світу


14-12-2016, 09:12
Підсумки закупівель ліків за рік: Україна купує медикаменти з усього світу


У МОЗ відзвітували, як купують ліки для України за міжнародними програмами — лише ПРООН вдалося заощадити понад 4 млн бюджетних коштів на тендерах, а загальна сума сягає більше 30 млн.

Так, ще в 2015-му Україна перейшла на держзакупівлі через міжнародні організації ПРООН, ЮНІСЕФ і британського королівського агентства Crown Agents. Всього з держбюджету на закупівлю медикаментів було виділено 2,197 млрд грн ($84,2 млн). Механізм працює так: за заявкою МОЗ організації проводять міжнародні тендери, що, на думку експертів, позбавляє цей процес від корупції і допомагає заощадити. Загалом же, за словами в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, в цьому році на закупівлі через міжнародні організації вдалося заощадити понад 790 млн гривень ($30,2 млн).

Як показала статистика ПРООН, найефективніше вони провели закупівлі ліків від туберкульозу (перевиконали план на 122% і зекономили $1,7 млн), препаратів для діагностики ВІЛ (перевиконали на 127% і зекономили $524 тис.), для лікування дитячого гепатиту (перевиконали на 101% і зекономили $70 тис.), від орфанних хвороб (перевиконали на 187% і зекономили $302 тис.), а також вакцини (закупили лише 78% від необхідного, але вже зекономили $1,38 млн). Зекономлені кошти не повертаються до бюджету — на них докуповують додаткові ліки.Мінус нової системи, вважають експерти, — затримки. Реально препарати приходять в країну тільки через рік. Відповідно організації відзвітували про закупівлю з бюджету 2015, а кілька тижнів тому в країну стали приходити перші поставки за гроші 2016-го. Так, весь наступний рік ліки у 37 напрямках будуть закуповувати за 3 млрд грн. "Дійсно, процес не швидкий, тому що багато часу йде на бюрократію і перерахування грошей. Але такий вид закупівель — тимчасова міра, цю функцію має виконувати Держзакупочне агентство", — вважає медексперт фонду "Відродження" Олена Кучерук.
Вернуться назад